Wpis z mikrobloga

Mirki jeżdżę golfem 3 z 1.9 Tdi. Nagle pojawila kontrolka akumulatora. Po otwarciu maski widać że pasek szlak trafił. Moje pytanie czy ten sposób pasek zasila tylko alternator i może jakis pasek?
Myślicie jeżeli bateria miala 12 volt to po nocy będzie nadawać do dalszej jazdy i dam radę przejechać że 25km? Czy lepiej nie ryzykować i go scholowac?
#motoryzacja #samochody
Pobierz
źródło: comment_tSpfCEnyLxx0j7qOSRHryjSDerF6Ae7p.jpg
  • 50
@frems:
Jak aku będzie naładowany pod korek i nie jest trupem to bez problemu zrobisz taki dystans.

Wyjmij ten pasek i popatrz czy czegoś jeszcze nie napędzał, wymiana jest prosta jak coś.

Nie odpalaj dopóki nie wyjmiesz, bo jeszcze gdzieś się wkręci i narobi szkód
@robsosl: problem jest taki że dojechałem do pracy i nie mam ;/
@Lemartez: to wiem ale się spieszyłem do pracy dlatego zostawiłem, rano go wypieprzę.
@Polskiham: rano zapytam się elektryka czy ma woltomierz i pierw zmierzę czy ma te 12 volt. bo według transmitera bluetooth co pokazuje napięcie spadło do 11,6 ale potem wzrosło do 12 ale nie wiadomo czy to prawdę pokazuje.
@PanKracy582: @Drugon: wydaję mi się że właśnie wspomaganie zaczęło ciężej chodzić ale to jakoś sobie poradzę. Martwi mnie tylko czy akumulator da radę ale to się okaże rano jak sprawdzę ile ma.
@frems: Ogólnie staraj się ograniczać użycie prądu jak będziesz jechał - nie włączaj nawiewu, radia i innych takich, jedynie niezbędne rzeczy typu światła.
@frems: Mhm, to moze na sam koniec dopiero spadl calkiem a na poczatku sie tylko slizgal, jazda z nie dzialajacym wspomaganiem jest duzo ciezsza niz jazda bez wspomagania wogole, musisz sie wrecz silowac z kierownica.
Mam nadzieje ze masz malo zakretow 90 stopni i wiecej na drodze powrotnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@frems:
Jak nie masz jak naładować przez noc to zapomnij ze jutro dojedziesz.

Wywali wszystkie kontrolki na desce, Abs i cała reszta.
12V to prawie pusty akumulator niestety

Naładowany ma 12.8V tak ogólnie mówiąc