Wpis z mikrobloga

Średnia cena biletu do kina w Niemczech to 8,63€ ( 36 zł ) w Polsce to 18,95 zł.
Jak to porównać ?! Moim zdaniem najlepiej policzyć ile biletów może kupić u siebie w kraju osoba zarabiająca place minimalną.
W Polsce płaca minimalna to 1530 zł netto czyli osoba zarabiająca tyle może kupić sobie 80 biletów do kina.
W Niemczech płaca minimalna licząc dla kawalera ( bykowe ) to około 1100 euro netto czyli może sobie pozwolić na 127 biletów do kina .

Nie ma aż tak dużej roNicy jakby się wydawało

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech, dzięki za suby i plusy

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/3073/umfrage/durchschnittlicher-kinoeintrittspreis-in-deutschland-seit-2002/

https://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,26530,1,1,2017-w-kinach-dane-i-podsumowanie.html

#kino #film #placa #zarobki #statystyka #polska #gospodarka
  • 109
@RoastieRoast do tego musiał byś w Niemczech policzyć dla nowych landów i starych ,jest duża różnica zarobków dla tych samych zawodów.

Jak policzyć jeżeli jest sześć klas podatkowych, jeżeli sześć osób zarabia 3000 euro i każdy ma inną klasę podatkową to na końcu ma każdy inna wypłatę netto.
@pracbazowiec: pracuje w firmie któa robi to samo w Polsce i w Niemczech i gdy porównasz zarobki tych samych osób na tych samych stanowiskach tj. np. operator maszyny wychodzi prawie tyle samo ile kolo przedstawił w poście. w innych krajach pewnie jeszcze wiecej biletów się kupi xD. dajcie juz spokój z tym zakłamywaniem rzeczywistości. w Polsce jest drożej a dorobić się czegoś to o wiele dłuzsza droga niz w Niemczech. A
nie ,tak samo jakby się lekarz który po studiach podjal pierwsza pracę w szpitalu się wqurwial że zarabia 2000 zł mniej niż jego kolega który pracuje już w zawodzie 20 lat


@spokojnie_to_ja: No to właśnie sam przyznałeś, że różnica jest na tyle znacząca, że ktoś się #!$%@?. XD A nie 'nie jest taka duża'.

No #!$%@? jest.
Wyszlem z założenia na ile seansów filmowych może sobie pozwolić osoba pracująca za najmniejsza stawkę w kraju


@spokojnie_to_ja: Pisales, ze chcesz porownac ceny biletow w obu krajach i ze NAJLEPIEJ to zrobic w taki sposob, ze porownasz na ile biletow moze sobie pozwolic ktos kto zarabia najnizsza stawke w danym kraju. No to ja Ci mowie, ze to jest bardzo zly sposob na porownanie cen tych biletow. Mam nadzieje, ze rozumiesz.