Wpis z mikrobloga

Witam.
Mam ogromny problem z moim Xiaomi Mi 6.
Ale od początku...

Zaciekawiony systemem android 9 chciałem sobie na chwilę wgrać i potestować by zobaczyc jak to wygląda, czy płynnie działa, jakies nowe funkcje. Po prostu ciekawość..
Przed tym flashowaniem android 9 miałem xiaomi.eu w wersji 8.11.22. Zrobiłem full backup w TWRP.
system co wgrywałem nazywał się Pixel Experience android pie. Poczytałem na forum xda, że przed instalacją tego pixel experience trzeba zainstalować firmware inne - instalowałem firmware global - Firmware V9.2.3.0. Zainstalowałem po tym firmware ten plik z android 9 no i telefon odpalił, wszystko dzialało.

Chciałem teraz wrócić do xiaomi.eu, zrobiłem full wipe, odpaliłem restore no i tutaj klops. przywracanie się zakończyło, telefon zaczął sie uruchamiać i wpadł w bootloop. Chodzi o to że uruchamia się dosłownie na kilka sekund ekran blokady a następnie znów ładowanie systemu (ikona mi z tymi 3 kropkami), tez na doslownie kilka sekund, i tak w kółko.

Spróbowałem ręcznie zainstalować firmware z china dev 8.11.22 no i nic nie dało.
Full wipe i wgrywanie od nowa xiaomi.eu też nie daje rezultatu..

Myslicie że jestem zmuszony do przywrócenia systemu global przez mi flash i fastboot? zablokuje sie wtedy bootloader no i wszystko sie usunie..

Macie może jakieś pomysły? sugestie?

Dodam że przez instalacją tego pixel experience musiałem zmienić na inne TWRP. (twrp-3.2.3-peregrin-falcon-sagit)

Dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam.

#xiaomi #pomocy #android #miui #twrp
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciek84325: spróbowałbym na tym TWRP które miałeś wcześniej zrobić full wipe i zainstalować od nowa.
Ewentualnie wgrac przez miflash. Bootloader, jeśli wybierzesz dobra opcję, się nie zablokuje...