Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
Mieszkam w Krakowie od czterech lat i strasznie denerwuje mnie tutaj ruch drogowy. Uważam, że narzekanie na korki, jeśli jeździ się autem do pracy czy na uczelnię to hipokryzja. Czasami, kiedy spóźnia mi się autobus lubię sobie popatrzeć na rejestrację aut stojących w korkach oraz liczbę pasażerów danego auta. Nie mogę zdzierżyć jak widzę osoby z rejestracją KR i z samym kierowcą.
Ruszanie ze świateł to też komedia.
#krakow #zalesie
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shmit: nie mam prawa Ci tego zabronić. Zmierzam do tego, że gdyby jedna osoba wzięła jedną, to już ruch byłby trochę odciążony. Ale po co robić cokolwiek w tym kierunku
  • Odpowiedz
, że osoby mieszkające w Krakowie, nie wybierają auta z A. Lenistwa, B. Wygody, C. Egoizmu.


@se_czytam: Drogi panie, nie wiem dlaczego wrzuciłeś tam egoizm, ale niech będzie.

Ja mieszkałem sporo w krk i jeździłem do pracy samochodem. Moja przygoda z MPK wyglądała tak:
- dojście na przystanek -
  • Odpowiedz
@se_czytam: Jeździsz MPK z wyboru czy z przymusu? Jak z wyboru to co Cię boli, że ktoś w korku stoi jak jedziesz wydzielonym torowiskiem albo buspasem? Jak z przymusu to nie hejtuj tylko się chwyć jakiej roboty i też sobie będziesz jeździł autkiem.
Chyba w większości przypadków koniec końców się jedzie samemu, dzieci odstawisz do przechowalni, jedziesz sam do pracy, rzadko kiedy para pracuje w tym samym miejscu. Co ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DulGukat: ktoś Ci powiedział, że nie stać mnie na kupienie sobie auta? Skąd wniosek, że nie mam auta skoro kilka komentarzy wyżej pisze o tym jak wyglądają moje powroty do domu? W jakim Ty Krakowie mieszkasz skoro według Ciebie autobusy nie stoją w korkach dzięki cudownym buspasom? Pisałem też, że łącze pracę ze studiami więc co ma znaczyć zwrot "chwyć się pracy"? Chciałeś dyskutować czy tylko się przyczepić nie wnosząc
  • Odpowiedz
@se_czytam: Ale to ja Ciebie Cumplu pytałem czy nie jeździsz autem z wyboru czy z przymusu, a nie stwierdzałem fakt, że Cię nie stać.
Nie wiem dlaczego to odebrałeś jako atak personalny, ale nie miałem takiej intencji.
Ja nie mieszkam w Krakowie, chociaż chwilę tam mieszkałem, gdziekolwiek nie pojedziesz, autobus jednak mniej stoi w korku niż "cywilny" samochód.

Natomiast co ma zrobić pewnie większość ludzi, która odwozi rano dzieci do szkoły czy tam gdzieś, żonę do pracy, albo żona jedzie drugim samochodem bo gdzie indziej pracuje? Wrócić się, zostawić auto w domu i jechać MPK?
I to nie są wyjątki, tak jeździ większość ludzi rano, a później ci sami wracają wieczorem. Przedszkola, żłobki i szkoły zaraz pod blokiem to w wielu miejscach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DulGukat: rzeczywiście odebrałem to trochę jako atak więc sorka za ton wypowiedzi. Autobusy rzeczywiście, np. w centrum nie muszą stać w korkach ale istnieją newralgiczne punkty, jak np. aleja 29 listopada gdzie autobus niestety uczestniczy w ruchu takim samym jak każdy inny pojazd i tam tworzą się ogromne opóźnienia
  • Odpowiedz
@se_czytam: ja się dziwię że w krakowie nie są popularne motorowery.
W warszawie w garniakach #!$%@?ą na skuterach w godzinach szczytu, bo cenią sobie czas. A w krakowie jak w lesie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dibhala: ten trend widziałem też w Paryżu, obok skuterów było też pełno ludzi na rowerach. W Krakowie wprowadzili Wavelo i z tego co widzę to większość rowerów jest w ruchu więc coś tam się dzieje w tej kwestii
  • Odpowiedz
@se_czytam: nie no szanujmy się, na miejskich #!$%@? rowerach nikt w garniaku nie będzie jeździł.
Kancelarie prawnicze mają np 2 skutery na stanie i śmigają na tym załoganci na rozprawy.
Eletryczne hulajnogi stają się również coraz bardziej popularne.
  • Odpowiedz
@se_czytam: Mieszkam na Azorach, pracuje na rybitwach. Komunikacją 3 przesiadki, minimum 1h20min, a czasami autobus nie przyjechał i czekałem 20 min dłużej. Dziś na zielonej fali byłem w 25min w domu... Juz nie wspomne, jak miałem tydzień auto u mechanika, 3/5 dni było zatrzymanie ruchu, jak nie brak prądu to sie wypierdzielił z torów, parodia xD
  • Odpowiedz