Wpis z mikrobloga

  • 1689
#zolnierzewykleci Moja babcia jak dowiedziała się jakis czas temu, że beda w szkolach promowac postawe zolnierzy wykletych to pytala: Czy to znaczy , ze beda uczyc krasc zboze i gwalcic dziewczyny?
  • 241
  • Odpowiedz
O proszę, widać że większość tutaj tych matołów nademną nie słyszała nigdy o tzw. bandach pozorowanych czyli zwykłych kryminalistach wyposażonych przez sowietów w broń i mundury niepodległościowców. Ich jedynym zadaniem było sianie spustoszenia na wsiach i tworzenie złego obrazu organizacjom niepodległościowym. UB oraz Informacja Wojskowa znała się na rzeczy i dlatego teraz mamy takie efekty że w 2018 roku są ludzie którzy mówią że wyklęci zabijali chłopów na podlasiu.
  • Odpowiedz
@Mesmeryzowany: @kaczor: No właśnie te rzekome przestępstwa Szarego,Burego,Łupaszki i Ognia to są przestępstwa wykonane przez sowieckie bandy pozorowane i przypisane tym dowódcom wyżej a dodatkowo wogóle część tych "strasznych" historii jest wymyślona przez sowieckich propagandzistów którzy mieli interes w tym żeby zniszczyć podziemie niepodległościowe.
  • Odpowiedz
@grubson234567: eee? chyba wracali z zesłania chciałeś powiedzieć - ale co ja wiem, pewnie historię mojej rodziny znasz lepiej ... dziad nie wrócił jako polski policjant w II RP został na wieki w Kuropatach ...
  • Odpowiedz
eee? chyba wracali z zesłania chciałeś powiedzieć - ale co ja wiem, pewnie historię mojej rodziny znasz lepiej


@kaczor: prepraszam wykop zaciągnął twój nick przy wołaniu, zamiast tego grubego kota, który pomówił twojego krewnego. Odnosiłem się do jego chamskiej wypowiedzi.
  • Odpowiedz
  • 75
@Axis_of_Resistance o kolejny niekumaty. Weź przyjmij do wiadomości że tamte czasy nie były czarno-białe. Nie było tylko złych band wyposażonych przez sowietów i cudownych wyklętych. Specjalnie pomijasz tych którzy przychodzili z jakimiś ideałami i albo dasz po dobroci albo sami weźmiemy, czasem grożąc że rozpowiedza o kolaboracji its Moja babcia opowiadała ludziom z IPN, o tym co było i potrafiła wskazać kto co robił. I takie mamy teraz efekty propagandy historycznej
  • Odpowiedz
zerknij na AMA miala medal ipn swiadek historii, sybiraczka - 6 lat w kazachstanie to nauczyla sie, pradziadek lezy gdzies w kuropatach - uwielbiala te jednowymiarowe spojrzenia ...


@kaczor: xD Przecież to jest jednowymiarowe spojrzenie.
  • Odpowiedz