Wpis z mikrobloga

@Ortalionowy_Rycerz

I wojna najlepszym przykładem. Miliony ofiar "patriotyzmu" i "kultu bohaterstwa" rzucone w pozbawioną wszelkiego sensu maszynkę do mięsa.

A tu przykład propagandy z naszego podwórka, którego treść skwituję prostym xD

— Coś ty dla niej?

— Wdzięczne dziecię.

— Coś jej winien?

— Oddać życie.
  • Odpowiedz
@Ortalionowy_Rycerz:

A czemu nie zakładasz iż ci rządzący którzy jak wcześniej wspomniałem niejednokrotnie ginęli w boju,


xD

sami nie wierzyli w słuszność sprawy za którą prowadzili wojnę?


Kij mnie to obchodzi, bo niezmiennym jest to że barany idą w pierwszym szeregu za czyjeś interesy.
  • Odpowiedz
@Ortalionowy_Rycerz: zatrzymałes się w średniowieczu, od tego czasu realia się trochę zmieniły. Dostaniesz rakietą w twarz, bo USA cały czas nie dało tarczy antyrakietowej i tyle będzie twojego machania szabelką. Ale kupisz czas, żeby nasz rząd mógł #!$%@? do Czech, czy Słowacji.
  • Odpowiedz
gińcie gińcie za polityków.


@TadeuszRejtan: Pomijając patriotyzm, bo to wiadomo, że jak grochem o ścianę, sprawa ma się tak...

Plebs wiadomo, że ucieknie, bo i po co ma walczyć skoro nic nie ma? Można być zerem w Polsce, można być obcym zerem gdzie indziej. Oczywiście o ile uda się wyjechać, co ameby traktują jako coś oczywistego. Za to normalni obywatele, którzy posiadają jakiś tam majątek, jakąś tam ziemię, jakieś tam mniemanie
  • Odpowiedz
@gremlin085: ale przecież mamy zawodowe wojsko, które przez cały okres pokoju nic nie robi, tylko powinno przygotować się do wojny. Będą mieli okazję się wykazać. Nie ma nic bardziej obrzydliwego i nieludzkiego niż wojna. Wybacz, jestem wykształconym człowiekiem, mam fach który pozwala mi pracować gdzie będę chciał. Nie mam zamiaru umierać we własnych fekaliach w jakimś rowie, wykonując rozkaz debila, który za nic ma życie ludzkie.
Polecam:
T.....n - @gremlin085: ale przecież mamy zawodowe wojsko, które przez cały okres poko...
  • Odpowiedz
@TadeuszRejtan:
- Ja ciebie doskonale rozumiem, tylko co piosenka o ropie ma wspólnego z wojną obronną Polski? To chyba taki pacyfizm lekcja pierwsza. Mylimy wojnę imperialną z obronną?
- Poza tym w jakim rowie? Pajaca bez przeszkolenia do walki wyślą? A urażniać drogi, pomagać rannym to już nie łaska?
  • Odpowiedz
@gremlin085: Twoje rozumowanie dziwnym trafem nie uwzględnia faktu, że trupowi poszanowanie czy nie prawa własności nie robi jakiejś wielkiej różnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz