Wpis z mikrobloga

Cześć,

Post będzie dotyczyć książek, youtuberów.

Każdy z nas może pisać książki, bo może. Nie zależnie od prezentowanych tam treści, książki zawsze będą podawane surowej krytyce, a zwłaszcza te Youtuberów :) Ciężko mi jest zabierać się do opiniowania książek "wydawanych" przez gwiazdy yt Jako użytkownik YouTuba, jak większość z nas byłem bombardowany reklamami twórców, którzy wydawali książki pod swoim nazwiskiem.
W tym samym czasie Youtubowi influencerzy prowadzili spotkania tzw. spotkania „autorskie” pod agendą wydawnictwa.
Z reguły większość takich przedsięwzięć(reklamowanie bądź chęć "napisania" książek), z góry jest skazane na negatywny odbiór dla ogólnej publiczności youtuba. Tylko mały procent takich operacji wydawniczych ze strony infulencerów ma pozytywny odbiór. Ocena ta zależy od prezentowanych treści jak i jej ogólnego odbioru. Jeżeli widzę że taki twórca prowadzi taką kampanię, to myślę że jeśli konsument takich treści zechce kupić jego książkę to kupi, a kto nie chce kupować to nie kupuje.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do czego zmierzam, ogólnie brakowało książki, która w jasny i klarowny sposób pokazuje i ocenia sposób obiektywny działanie YouTube i jego użytkowników(osób tworzących i udostępniających dane treści). Na rynku wydawniczym istnieje pewna pozycja, tylko ona odnosi się co do całgo mechanizmu działania Youtuba, ale wykorzystania YT w zakresie edukacji pt. Youtube w edukacji. Strategie nadawcze wideoblogówKsiążkę przeczytałem, szybko się czyta. Cóż mogę powiedzieć w skrócie o książce: Idealny poradnik jak zaistnieć w świecie youtuba. Ale każdy powie, że to zależy od farta, czy tam od algorytmów bądź znajomości i wspólnego nagrywania filmów czyli tzw. crossowanie się. Tak jak było w przypadku Zwariowanego Marcina, że w mojej ocenie ma miano człowieka który, PSSP - Przypadkowo Stał Się Popularny.( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze można tworzyć kontent, by móc praktykować swoje umiejętności prezentacji danych treści.

Sporo myślałem nad youtubowaniem, i mam pewny opór co do wystawianie siebie na ekspozycję publiczną. Niestety, ale będę to musiał to kiedyś zrobić, bo praca którą będę wykonywać w przyszłości, będzie związana z działaniem w takich typu mediach Pytanie kieruję do youtubowych influencerów wykopu: @dkm17 @RadekKotarski @HistoriaBezCenzury , Czy nie będzie wam przeszkadzać to że przyjdzie taki nołnejm jak ja. Który swoim działaniem będzie wam mieszać w waszej kategorii youtubowej jaką jest Nauka?

P.S Wywołałem was @dkm17 @RadekKotarski @HistoriaBezCenzury ze względu na to, że poświęcono na was troszeczkę stron ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) P.S 2 Aby nie być gołosłownym załączam zdjęcia wspominanej przeze mnie książki ( ͡ ͜ʖ ͡)

#youtube #polskiyoutube #nauka #pssp
IrytujacyTypek - Cześć,

Post będzie dotyczyć książek, youtuberów.

Każdy z nas m...

źródło: comment_2NGkSHVxfL2bNOqN9ElFe5NLRSkcb5OI.jpg

Pobierz
  • 7
@IrytujacyTypek: Jeśli chcesz pytać innych twórców czy coś to polecam nie uderzać do największych jupiterów. 90% ludzi na jutube osiągnęli swój sukces dzięki przypadkowi - nikogo lepszego nie było w tym okresie i algorytm ich promował. 9/10 gdyby mieli zaczynać od 0 dzisiaj to by zostali zakopani, algorytm nie ma potrzeby promować mniejszych twórców. Powód jest prosty, na promowaniu większych twórców mają większe pieniądze z reklam.

Jeśli nie jesteś content creatorem
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: Propsy dla Ciebie że zdobyłeś 70 tysięcy subskrypcji. Sam widzisz że tutaj sprzęt nie gra roli. Mam pewną koncepcją do działania z tzw. dużymi youtuberami, ale wolałbym skupić się na tworzeniu treści dla samego siebie, aby praktykować pracę z kamerą ;) Zawsze można spróbować, bo jak ktoś nie próbuję, no to nie wie jaki będzie tego wydźwięk. Wiem, że każde dziecko chce zostać youtuberem, bo jest hajp na to. Ale