Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 56/150

Dior Sauvage (2018) edp

Zastanawiałem się czy opisywać EDP czy EDT i ostatecznie padło na flankera bo to według mnie zapach trochę ciekawszy. W odniesieniu do Sauvage, bez względu na to czy mówimy o EDT czy EDT pada często twierdzenie, że to perfumy z cyklu "love or hate", no według mnie nie, o czym zaraz się przekonacie.
Jak pachnie Sauvage? Nie wiem, ciężko jest to opisać bo nie należę do ludzi, którzy aż tak znają się na pojedynczych nutach, ale z tego co opowiadał mi @makrel_gieldowy jest to w większości ten tajemniczy ambroxan, który widnieje w spisie nut obok wanilii, anyżu, bergamotki, lawendy, gałki muszkatołowej i czegoś tam jeszcze. Jakiego anyżu? Jakiej lawendy? Jakiej gałki? Sauvage w wersji to EDP to chemiczna papka, która pachnie dość przyjemnie ale nie ma sensu rozbijać jej na czynniki pierwsze bo jest to po prostu niewykonalne. Jest odrobinę słodszą wersją wody toaletowej, w której ewidentnie zmniejszyli zawartość pieprzowych nut przez co nie przeszywa już tak nosa. Reszta różnic wydaje się znikoma. Plusem jest uniwersalność, bo Sauvage nadaje się świetnie do noszenia cały rok. Sprawdzi się i do kościoła i na randkę i na siłownie. Otoczenie też bardzo pozytywnie reaguje na niego, mimo, że tak jak pisałem wcześniej to tylko chemiczna pulpa to jednak pachnąca całkiem przyjemnie i nieinwazyjnie. Co jest więc nie tak z tym zapachem? m.in to, że kosztuje ponad 400 zł za 100 ml. 400 zł #!$%@? jego raz! Dior robiąc Sauvage przegiął pałe bo poszedł po najmniejszej linii oporu. Można robić perfumy jak np. Paco Rabanne czyli wziąć pare słodkich składników, połączyć z tym co jest obecnie trendy, opakować w tandetny flakon i dać mu parametry killera oraz co żeby go wyróżniać z tłumu. Dior zrobił co innego bo wziął najpopularniejszą chyba w ostatnich latach bergamotkę, dodał wanilii, ambroxan i elo. Można nienawidzić Invictusa jak ja, albo takiego One Million ale wąchając je pierwszy raz w życiu nie powie się że to jakiś Avon, Sauvage natomiast jest tak
nudne i bez wyrazu, że jakby ktoś mnie zapytał czy to Dior czy Avon to bez zawahania bym wskazał na tą druga markę, znając inne wypusty francuskiej marki. Beznadziejnie nijaki crowd-pleaser za którego cenę można przebierać w perfumowych-dziełach sztuki i nie widzę najmniejszego sensu by go kupować nawet będąc mega bogatym. Oddać mu trzeba jednak jeszcze kosmiczną trwałość bo na moim nadgarstku utrzymuje się do 24 godzin! Projekcja przeciętna i mam wrażenie, że gorsza niż w wodzie toaletowej.

typ: fresh-spicy
zapach: 6,5/10
trwałość: 10/10
projekcja: 6,0/10
podobne: Dior Sauvage EDT, Prada Luna Rossa Carbon
cena: ponad 400 zł za 100 ml
drlove - #150perfum #perfumy 56/150

Dior Sauvage (2018) edp

Zastanawiałem się c...

źródło: comment_v8EH9b4wHx2aUCySbLcN3XBtMBPKmwYC.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@dr_love: teraz widzę ze 298.48 na elnino, chyba tam brałem i od tej ceny nie wiem czy nie miałem rabatu 15% czy 50 zł. Z tego co słyszanem, to tam podróbek raczej nie wciskają.

I od razu, skoro już jest ten temat- czy oryginalne testery są tylko bez korka? Jeśli ktoś sprzedaje tester z korkiem to podróbka, jest na to zasada? Kiedyś znajomy mi o tym mówił, ale nie zagłębiałem tematu,
  • Odpowiedz
@dr_love: Po testowaniu odlewek z EDT i EDP wybrałem jednak EDP i kupiłem w ten weekend na Elnino za 367zł. Mi zapach jakoś kojarzy się ze świeżo umytymi włosami, przynajmniej kiedy czuję go na sobie. A tak przy okazji będzie może Bleu de Chanel EDP albo Parfum?
  • Odpowiedz
Dla mnie zbyt chemiczny. Nie chodzi mi o samą jakoś składników, a o cały "wydźwięk" zapachu. Mam odlewkę i w sumie parę razy jej użyłem z braku laku. Niby mocno pospolity, ale ja szczerze mówiąc nie wyczułem go jeszcze na nikim.
  • Odpowiedz
@KIJU87: nie może być, wiele jest osób obserwujących tag i wiele czeka na coś innego. O Opium słyszę od początku a jeszcze nawet nie mam gotowej recki.
  • Odpowiedz
@dr_love: Szanuję za podjazjd do tego wypustu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Eau Sauvage Parfum, Extreme lub Cologne będzie? Kolońska to moja topka zapachów letnich. Fenomenalne cytrusy na otwarciu i dalej.
  • Odpowiedz
@dr_love: Flakony 100ml drogie nie są(135zł) ale jak trzyma ze trzy godziny to rozumiem. Na mnie długotrwały więc na letniaka to świetny wynik.
No to czekam na recenzję Sauvage x2 ʕʔ
  • Odpowiedz
@dr_love: Hej! Gdybyś planował coś skrobnąć od Givenchy Gentleman, to chętnie poczytam.

Kobieta mi dała bana na Farenheita ( ͡° ʖ̯ ͡°) i zaproponowała Gentlemana EDT, ale mi znowu totalnie nie podszedł. Za to sprawdziłem obok EDP i zupełnie inna bajka i chyba się zdecyduję, aczkolwiek jak poczytałem w necie, to wszystkie wersje wywołują skrajne emocje. Ciekaw jestem Twojej opinii, bo fajnie się czyta :)
  • Odpowiedz