Wpis z mikrobloga

#apple #telefony #iphone
Hej, załóżmy że jestem paranoik i trochę mnie drażni i trochę przeraża, co #android google i chińczyki od #xiaomilepsze robią ze mną i moją prywatnością. Załóżmy że mogę sobie na allegro za 0% wziąć na raty telefon Apple: rozumiem że taki nowy #iphone8 nie jest jakoś mocno przestarzały, szczególnie w porównaniu do mojego redmi note 4. Coś tam słyszałem o Apple ograniczającym funkcjonalność "starszych" modeli, rozumiem że jeszcze nie dotyczy to ósemki i nie będzie dotyczyło przez 2-3 lata? Ile modeli wstecz jest i będzie jakiś czas użyteczna, dużo to ja nie robię na tym telefonie(jakieś duolingo może, tak to tylko googlowanie), czy podcast w pracy a słyszałem, że nawet starsze modele mają o niebo lepszy aparat. Ma to jakiś sens, czy też Apple taka samo zakłada mi teczuszkę którą sprzedaje, ewentualnie profiluje spam i trzyma na zaś jakbym coś naodstawiał?:)
Dzięki
  • 8
@RabarbarDwurolexowy: Apple nie sprzedaje Twoich danych i na nich nie zarabia. W tym maja kompletnie inna polityke niz google. Nic na tym nie profituja i nie maja zadnego celu by Cie miec na oku.
Starsze modele mialy za malo ramu zeby uciagnac nowe iOSy ktore sa coraz bardziej rozbudowane (kwestia optymalizacji systemu).
Nowsze modele maja lepsze aparaty. Celuj w ip7-8 lub wersje plus (maja lepsze aparaty i mocniejsza baterie).