Wpis z mikrobloga

Nazwa:Rosamonte Terere
Kraj pochodzenia: Argentyna
Skład: yerba mate
Opakowanie: z papieru laminowanego
Masa w opakowaniu:500g
Cena:18,62 zł

Piłem tylko jako terere.

Terere to sposób parzenia yerby mate na zimno. Najczęściej do zalania suszu używa się wody lodowej, ale można także wykorzystać świeżo wyciśnięty sok - najlepiej z owoców cytrusowych.

Rosamonte Terere to wypust argentyńskiej firmy pochodzącej z prowincji Misionens. Ma to być yerba przeznaczona do picia jako terere.

Opakowanie jest tradycyjne - torebka z laminowanego papieru, która mieści 500 g suszu. Można na nim znaleźć informacje, że w środku znajduje się “Elaborada con palo”, czyli należy spodziewać się około ⅔ listków i ⅓ patyczków. Ponadto producent chwali się, że produkt jest bezglutenowy oraz zalecany przez Argentyński Instytut Kardiologiczny. Pojawia się też zachęta do spróbowania tej yerby z zimnym sokiem.

Sam susz rzeczywiście ma spory udział patyczków oraz niestety zaskakująco dużo frakcji pylastej. Same listki są pocięte raczej grubo. Susz pachnie bardzo przyjemnie, jednak oprócz lekkiej dymności i zapachu siana nie da się wyróżnić żadnych mocnych aromatów.

Po zalaniu okazuje się, że jest to yerba o bardzo neutralnym smaku. Gdyby ktoś chciał być złośliwym to mógłby powiedzieć, że jest zupełnie płaska. Ja zostanę jednak przy opinii, że jest neutralna i łagodna. Z tego względu rzeczywiście może być dobra do picia z sokiem - brak radykalnie mocnych smaków zapewnia, że sok nie zostanie całkowicie przytłoczony. To co jest wyczuwalne to lekka dymność, aromaty wędzarnicze. Goryczka jest minimalna i raczej występuje jako posmak. Praktycznie nie ma kwasowości.

Jest bardzo pijalna. Można wypić kilka matero pod rząd i chcieć więcej. Wydaje mi się świetna na letnie popołudnia. Nienachalny smak powoduje, że jej picie nie męczy. Rzeczywiście jest to chyba jedna z lepszych yerb do użycia jako terere. Minusem jest to, że efekt pobudzenia jest praktycznie nieodczuwalny. Z drugiej strony dzięki swojej delikatności można ją polecić początkującym.

Ogólna ocena: 6,5/10.

#gobipijeyerbe

#yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub #rosamonte #terere #argentyna
gobi12 - Nazwa:Rosamonte Terere
Kraj pochodzenia: Argentyna
Skład: yerba mate
Opak...

źródło: comment_E1CZk9XctB2ViidHfEqzRk5P3OUJae4v.jpg

Pobierz
  • 2