Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, dostałem bardzo ciekawą propozycję z #norwegia , ale kompletnie nie orientuje się w ich systemie podatkowym. Czytałem, kalkulowałem, ale jednak wypada się kogoś zapytać. Mam swoją firmę w UK, ale nie wiem czy będę jej mógł użyć do zarabiania w Norwegii. Pytanie do Was. Powiedzmy, że oferta wynosi 1 400 000 NOK rocznie, ile to będzie na rękę po odliczeniu wszystkich składek i podatków (możemy założyć wariant taki, że założę spółkę w Norwegii).

Ewentualnie - kogo mógłbym o to zapytać.
Z góry baaardzo serdecznie dziękuję.

#emigracja #norwegia #pytaniedoeksperta
  • 8
@slawek89: Tak, tak - dziękuję za odpowiedź. Dlatego właśnie jestem zainteresowany spółką, bo policzyłem, że przy normalnej umowie o pracę podatki są super wysokie. Niestety ten kalkulator nie pozwolił mi na policzenie jak to by wyglądało przy machinacjach ze spółką. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Underneath_The_Mango_Tree: Tak, tak, ale spółkę zakłada się z reguły po to aby płacić mniejszy podatek (pensja dyrektora malutka idzie pod dochodowy, a resztę pieniędzy wyciąga się przez dywidendy które są mniej opodatkowane).
Niestety system podatkowy jest w Norwegii podobnie skomplikowany jak w Polsce, a sprawy nie ułatwia fakt, że Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskich (jest za to członkiem EuropejskiegoObszaruGospodarczy)