Wpis z mikrobloga

O prosze ile mozna sie dowiedziec, nie wiedzialem ze regula w gastronomii jest dawanie znizek mundurowym.
@ukryteznaczenie: Fakt, myslalem ze to sa samochody ludzi, ktorzy ochraniaja dana stacje.
@neveragain: jeszcze jak.

@RatKing: Biorac pod uwage moj wiek i aktualne kwalifikacje, ludzi z ktorymi pracuje (kazdego znam od dziecka, szefowa, ktora zreszta jest matka mojego kolegi jest mega w porzadku i traktuje nas lepiej niz 99proc szefow swoich pracownikow) i
@TheOneAndOnlyacidjimbo: a ja powiem tak - mam luz, jeśli szef lokalu to wymyślił i powiedział pracownikom - policji dawajcie rabaty, bo ich szanuję albo bo zwiększają mi bezpieczeństwo jak u mnie jedzą i chcę ich skusić.
Nie mam luzu, jeśli to nie jego pomysł ale policjanta który domaga się rabatu bo jest z policji.
Drobna różnica a jednak zupełnie inny obraz całej sytuacji.
@niebiesko-niebieski: nie pisałem do końca na poważnie, taka luźna dywagacja.. jakaś tam ochrona za korzyści materialne, to coś ala haracz ;)
pierwotnie haracz to nie było głównie szantażowanie "jak nie zapłacisz to ci #!$%@? lokal" tylko właśnie transakcja - właściciel płacił w zamian za ochronę na dzielnicy
@TheOneAndOnlyacidjimbo: Znizka to znizka, to ty okazujesz brak szacunku mundurowi. Ludzie potrafia na fakture brac wszystko, nawet kawe za 5 zlotych, to cie nie boli? Czlowiek wydaje swoje pieniadze, raz wyda 8 zlotych, raz 20, co ci do tego?
@TheOneAndOnlyacidjimbo: Nie, szkalowaniem go wninternecie. Jak nie ma znizki, to kultularnie to oznajmiasz i zajmujesz sie powaznymi rzeczami, a nie wypominanie komus ceny i zapytania, ZAPYTANIA, a nie ZADANIA, o znizke.

Btw w USA mundurowi maja czesto znizki za sluzbe narodowi. W Polace policjant to wrog obywatela, wiadomo, u nas jest w koncu zascianek i kozia dupa swiata.
korupcja na poziomie złotówek, tylko w cebulandii takie rzeczy XD


@tyrytyty: nie tylko, w USA przykladowo to norma

A jak policjanci mają ulubiony kebab w mieście i tylko tam jeżdzą na przerwie. To co to jest?


@niebiesko-niebieski: to jest jadłodajnia policyjna.
Mnie osobiście średnio by się jadło w otoczeniu mundurowych. To ma być jakiś niby plus?
@defoxe: Plus nie moze to byc, ale minusem jest xD ja #!$%@?, fuck logic. Brata co na komisariacie palka zgealcili? Ciezkie zycie na rejonie, 997 ten numer to klopoty? XD
Tak haraczu. Bo jak nie da zł taniej kebsa to mu tą budę policjanci puszczą z dymem... Litości.


@niebiesko-niebieski: jak w robocie czytacie ze zrozumieniem tak, jak na wykopie, to wiele wyjaśnia.

Sytuacja kuriozalna, a jakiekolwiek bronienie przez mireczków sytuacji, gdzie ktoś jest uprzywilejowany tylko ze względu na służbę, którą pełni (#!$%@?ąc od tego, jak wiele przywilejów już otrzymuje z tego tytułu, oraz od tego, na jakim poziomie ta służba w