Wpis z mikrobloga

Nie zastanawiało was nigdy dlaczego na łożu śmierci np politycy nie dzielą się ściśle skrywanymi sekretami? Przecież na pewno są na świecie osoby które wiedzą coś co mogłoby wstrząsnąć światem. Czemu oni zabierają te tajemnice do grobu ( ͠° °) Na myśl przychodzi mi jedynie dbanie o dobro rodziny no ale na pewno są też tacy którym nie zależy...
#polityka #pytanie #4konserwy #neuropa
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bulka_kajzerka: No bez przesady, jak ktoś ma 90 lat to chyba już sobie zdaje sprawę że niedługo może fiknąć. No nie wiem gdybym ja znał jakieś tajne sekrety to chciałbym pod koniec życia się nimi podzielić. Bo po co zabierać to do grobu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hehenuanek: czyli? Ujawniając za życia niektóre sekrety można zostać zniszonym czy uśmierconym wcześniej a w takim testamencie to już można mieć na wszystko wywalone.
@CynicznyMarksista: oczyszczenie swojego sumienia, podzielenie się prawdą czy nawet z zemsty na kimś. Zabranie do grobu jest przecież też bezsensowne
  • Odpowiedz
Ujawniając za życia niektóre sekrety można zostać zniszonym czy uśmierconym wcześniej a w takim testamencie to już można mieć na wszystko wywalone.


@gwiezdny_wodnik: Ale czemu zakłądasz, że sekrety trzyma się tylko ze strachu?
  • Odpowiedz
na pewno są na świecie osoby które wiedzą coś co mogłoby wstrząsnąć światem


@gwiezdny_wodnik: skąd takie założenie?

Odpowiedź jest banalna a przez to nieakceptowalna dla wielu ludzi żądnych
  • Odpowiedz
skąd takie założenie?

@retall: to oczywistość.

Nie istnieją żadne spiski polityków które ujawnione wstrząsnęły by światem.


Afery korupcyjne, skandale pedofilskie, tajne badania. Jesteś pewien że nic takiego nie istnieje? Zagadnienia około foliarskie to inny temat ale te rzeczy które wymieniłem na pewno mają miejsce skoro wyciekają co jakiś czas do mediów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Zdefiniuj co masz na myśli używając pojęcia "wstrząsnąć światem"


@retall: Weźmy nawet głupią akcję #metoo czy Billa Cosby. Media przez kilka miesięcy o tym trąbiły. Mam na myśli coś co po prostu zaskoczy i zbulwersuje wielu ludzi na świecie.

Niewiele się w skali świata dzieje nawet gdy ujawniane afery dotyczą teraźniejszości a co dopiero gdy dotyczyłyby przeszłości z życia jakiegoś emerytowanego
  • Odpowiedz
@gwiezdny_wodnik:
Widzisz, napisałeś o aferach które wstrząsnęłyby światem więc pomyślałem o, że chodzi Ci o teorie spiskowe których ujawnienie (przedstawienie niepodważalnych dowodów) naprawdę coś by na świecie zmieniło. (np. udowodnienie, że nie było lądowania na księżycu, że światem rządzą Rothschildowie lub inny rząd światowy lub że chemitrails to prawda.)
Takie teorie spiskowe nie są prawdą, dlatego nie są udowadniane, nawet w testamentach.

Tobie jednak chodzi o drobne w skali świata
  • Odpowiedz
@retall: Afery które wyciekły lekko wstrząsnęły światem choć były to tylko skandale seksualne.
Nie będę ukrywał że nie miałem na myśli teori spiskowych bo o nich głównie myślałem, masz racje.
Wiem że wiele z nich(a może nawet wszystkie xD ) to bajki. Udowodnienie takich teorii dla osoby która rzeczywiście coś by wiedziała powinno być banalne a nie opierać się na gównoposzlakach i bajaniach. Mogą również istnieć sekrety o których nawet foliarze nie mają pojęcia, a trudno rozmawiać o czymś o czego istnieniu się nie wie.

Takie sprawy z przeszłości nie interesują ludzi na tyle aby wywołać w nich jakiś światowy
  • Odpowiedz