Wpis z mikrobloga

Dzisiaj o klasyku klasyków - Jeager Lecoultre Reverso w skrócie JLC

Firmy nie ma chyba potrzeby przedstawiac - skupmy sie na najbardziej znanym modelu JLC czyli Reverso

Pierwszy z linii Reverso zaprezentowano światu w 1931 roku. Klasyczna kostka, którą to można obrócić - taki dziwny system wysuwania zegarka i przekrecania go "na plecy", pozniej doczekała się wielu komplikacji - do najbardziej moim zdaniem uwielbianej - tj. reverso dual. Czyli masz tak naprawde 2 rozne zegarki w jednym - np, blay i czarny czy stalowy lub złoty.

Ja mam wersje dla biedaków - kwarcowego reverso, trórego to własnie chce Wam przedstawic.

obserwuj #zegarkidulskiego
#zegarki #watchboners #zegarkiboners #vintagewatches
adulski - Dzisiaj o klasyku klasyków - Jeager Lecoultre Reverso w skrócie JLC 

Fir...

źródło: comment_H3F7vdYa2pYrjuauOodmVDayEEtxTe64.jpg

Pobierz
  • 8
@mrzyn: W większości, ale mechanicznych, które robiłem wykręcało się śruby na krańcach koperty(nazwijmy ją zewnętrzną) przy''szynie po której porusza się zegarek.Uwalniamy ''właściwą'' kopertę z zegarkiem. W górnej i dolnej części powinny byś śruby, które wykręcamy, następnie ostrożnie rozdzielamy kopertę na dwie części. et voilà. Oczywiście spotkałem się również z innymi rozwiązaniami w reverso, wszystko zależy od modelu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DiesIrae133: Bardzo dziękuję za odpowiedź! Nigdy nie miałem okazji widzieć reverso na żywo, dlatego ciekawi mnie czy ta linia, w której obie części koperty się łączą jest bardzo widoczna. W internecie nie znalazłem odpowieniego zdjęcia, na którym mógłbym to sprawdzić.