Wpis z mikrobloga

  • 181
Mirasy! Kupuję dom! (ʘʘ)

Nie spodziewałem się, że prawie 5 lat od przyjazdu do #holandia kupię dom.
Po wielkiej batalii i "prawie" kupionych dwóch domach udało się!
Nasza oferta została zaakceptowana i właśnie rusza załatwianie dla nas hipoteki. Za każdym razem zostaliśmy przelicytowani. Znalazł się trochę droższy dom i się udało!
Chyba nigdy się tak nie cieszyłem.
Od 4. Stycznia będziemy mogli się wprowadzać.

Niestety w Holandii jest ogromny boom na nieruchomości, ze domy są wystawione przez tydzień i od razu idą jak ciepłe bułeczki. Mamy zdolność kredytową, ale niestety każdy dom uciekał nam sprzed nosa.

()
#emigracja #speedywholandii #hipoteka
BySpeedy - Mirasy! Kupuję dom! (ʘ‿ʘ)

Nie spodziewałem się, że prawie 5 lat od przyja...

źródło: comment_ct0LWMs2axoy8RAj9Uy7J3KSxY4yxr5p.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@Pomagier: Chińczyli i Rosjanie inwestują kupując w ciemno po to tylko, żeby za dwa lata sprzedać z kilkudziesięcioma % zysku. Nawet nie chce im się tego wynajmować, tylko stoi puste. Skończy się to tak, że zabronią kupować nieruchomości obcokrajowcom i skoczy się eldorado dla inwestorów za to ceny spadną i dla tych co się zadłużyli pod korek może być nieciekawie.

@BySpeedy: mówisz, ze dobrze skomunikowane, ale jak to ogarnia się
  • Odpowiedz
@BySpeedy jeśli wolno zapytać, jakie masz tam zarobki i jaki ich procent poświęcisz na ratę kredytu? Jeśli nie chcesz nie odpowiadaj, ale jestem ciekawy w jakim stopniu stosunek zarobków do kosztów życia jest inny niż życie w Polsce. I jeśli jeszcze możesz to dodaj jak kształtują się Twoje zarobki miesięczne do medialny zarobków w Holandii. Z góry dzięki
  • Odpowiedz
Jakim cudem polski robal może tam dostać kredyt hipoteczny?
1) Ile czasu trzeba pracować?
2) jaki dochód 2 osób
3) dobra decyzja, gratki
  • Odpowiedz
  • 1
@pyskaty92 moje wynagrodzenie to ok. 3100 brutto (ok. 2600 netto). Aktualnie place 1200 miesięcznie za malutkie mieszkanie z mediami włącznie. Moj rozowy my ok. 2100 netto wypłaty. Do tego wszystkiego dochodzą opłaty za dwa auta, dwa razy ubezpieczenia zdrowotne (200€/miesiąc)..
  • Odpowiedz
@BySpeedy dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zarobki 2600 na rękę są dość dobre jeśli chodzi o koszta życia? W sumie dość analogicznie przyjmując że w Polsce mielibyście wspólne dochody na poziomie 4700 netto i chcielibyście kupić podobny dom w mieście to raczej nie byłoby szans żeby dostać to za 265k PLN. Gratulacje, powodzenia w dalszym życiu :)
  • Odpowiedz
  • 0
@pyskaty92 dla sprostowania 200/€ miesięcznie za samo ubezpieczenie zdrowotne dla dwóch osób. Podatek drogowy na auta to ok. 120 na miesiac, ubezpieczenie aut to ok. 100€ na miesiac nie liczę abonamentów telefonów, paliwa itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@BySpeedy wkład własny w wysokości 3-4% wartości hipoteki? Ja prdl, to już chyba w PL chcą *naście% W NO bez 15% nie podchodź, a ceny wyższe niż w Holandii.
  • Odpowiedz
  • 2
@unstyle no właśnie.. wszystkie operacje/zabiegi które są poniżej wartości 385 muszę porywać sam. Jeśli w ciągu roku mam kilka zabiegów/operacji na przykład na 10000€ to płacę tylko 385.
  • Odpowiedz
  • 0
@RoBee do zeszłego roku można było dostać hipotekę w wysokości 102-103% wartości nieruchomości. Co znaczy, ze nie trzeba było mieć w ogole wkładu własnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@BySpeedy bardzo fajna cena w Warszawie mieszkania chodzą drożej.. a jak segment w nienajgorszym miejscu to z 800-900k trzeba dać + remont. Powodzenia Mireczku! Cieszę się ze się udało!
  • Odpowiedz
  • 1
@BySpeedy bezmyślność bankowców nie przestaje mnie zaskakiwać, ale z kolei łatwiej szaraczkom coś kupić. Gorzej jak to jebnie (a jebnie), bo wtedy na ogół właśnie szaraczki cierpią najbardziej.

A tak po za tym to gratuluje Mirku! Jest to wbrew pozorom bardzo dobry krok w poprawie sytuacji ekonomicznej, bo zawsze z każdym miesiącem jesteś bogatszy o ułamek wartości hipoteki, a tak nabijałbyś kieszeń komu innemu.
  • Odpowiedz
@BySpeedy: Wow. No naprawde super!
Zdolnosc 390 kEuro. :)
Btw ja mieszkam w Limburgii i mialem przygode z domami i jeszcze 2 lata temu za 260.000 euro w okolicach Venray mozna bylo kupic naprawde piekny dom. Niestety teraz wszystko idzie w gore...
  • Odpowiedz
@BySpeedy: Gratki, zazdroszcze ze w Holandii macie tak tanie mieszkania. Szukam czegos w Dublinie i ceny za cokolwiek znosnego (apartament, 2 pokoje) to 250 - 300k...
  • Odpowiedz