Wpis z mikrobloga

#samochody
#motoryzacja
#weryfikacja
#sprawdzoneauto

Cześć,
Razem z moim 15-sto letnim synem rozwijamy startup, który umożliwia BEZPŁATNĄ weryfikację historii pojazdu, danych technicznych oraz kosztów eksploatacji pojazdu na podstawie zeskanowanego kodu z dowodu rejestracyjnego. Aplikacja generuje przejrzysty raport PDF zawierający zagregowane informacje. Rozwijamy się i w związku z tym mam do Was pytanie:

Poszukując info o używanym aucie, sprawdzasz czy figuruje w Rejestrze Zastawów Skarbowych?

  • Sprawdzam wyłącznie dokumenty od Sprzedającego 6.7% (3)
  • Sprawdzam wszystkie dostępne informacje 20.0% (9)
  • Nie wiem czym jest Rejestr Zastawów Skarbowych 73.3% (33)

Oddanych głosów: 45

  • 4
Czym jest Rejestr Zastawów Skarbowych i dlaczego sprawdzanie jest ważne?
Wyobraź sobie, że kupujesz auto, a sprzedający nie informuje Ciebie o fakcie, że ma problemy bo np. nie płacił ZUS i mu auto obciążyli.
Dowiesz się o tym chcąc przerejestrować auto. Jasne! Możesz domagać się zwrotu kasy ale pamiętaj, że Sprzedający ma kłopoty finansowe.
Działa to tak: http://bit.ly/2S4Lh6x
@carQpl: A to nie jest tak, że jeśli auto jest zastawem to wtedy będzie wpis w książce pojazdu?

Jeśli kupuje auto to koszty eksploatacji chciałbym znać wcześniej, a nie w trakcie oględzin - wtedy jest chyba troche bezużyteczne, bo to nie ten etap kupowania, a dostęp do dowodu rejestracyjnego i kodu mam dopiero przy oględzinach.
@KeepCalm: W książce pojazdu nie ma informacji o wpisie do Rejestru Zastawów Skarbowych. Ten rejestr jest niejako zajęciem z urzędu w przypadku braku wywiązania się ze zobowiązania wobec Skarbu Państwa. np. Prowadzisz działalność gospodarczą i nie płacisz ZUS-u za siebie lub pracowników. W takim przypadku Urząd sprawnie identyfikuje Twój majątek i stosowną kwotę wpisuje w rejestrze jako Twoje zobowiązanie. Potencjalny, nowy nabywca takiego samochodu nie znajdzie informacji nigdzie w dokumentach pojazdu.