Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 49/150

Lalique Encre Noire (2006)

Wiem, że niektórzy z Was czekali na te perfumy od samego początku cyklu bo dostawałem wiele pytań pod postami czy na pw w ich sprawie. Czarny Atrament to zapach, który nijak się ma do współczesnych trendów, a jego wyjątkowość i niepodrabialność sprawiły, że zyskał uznanie w oczach wielu znudzonych popularnymi zapachami fanów designerskich perfum.
Skład Encre Noir jest banalny bo opiera się głównie na jednym składniku tylko pochodzącym z różnych stron świata - wetyweria Bourbon i wetyweria haitańska. Obie są bardzo różne, jedna jest delikatna i świeża a druga ciężka i wytrawna. Oprócz wetywerii mamy tam tylko cyprys, drzewo kaszmirowe i piżmo. Encre Noire to zapach mroczny i ciemny, dla wielu za ciężki by go nosić ze względu na brak jakichkolwiek słodkich niuansów. Mi aromat Encre przypomina zapach mokradeł, bagien czy lasu po mocnej ulewie a kolor z jakim go utożsamiam to nie atramentowa czerń a głęboka zieleń. Zapach mokry i wytrawny, który jest jednym z tych, które odradzam absolutnie każdemu kto chciałby go kupić w ciemno. Nie jest dla każdego i szczególnie młodszym osobom może nie przypaść do gustu. Zapach dość uniwersalny i o ile używanie go na siłownie to skrajny debilizm, tak spokojnie nadaje się i do noszenia całorocznie i na jakieś okazje i do normalnego stroju na co dzień. Z parametrami Encre to ciekawa sprawa, bo mój nos bardzo szybko przyzwyczaja się do jego aromatu i po godzinie praktycznie go nie czuje. Sporo też zależy od pogody i temperatury ciała jak to zazwyczaj bywa. Na początku mojej przygody z Encre Noire wręcz #!$%@?łem się myśląc, że projekcja u niego jest bliskoskórna, jakież było moje zdziwienie gdy kilka godzin po aplikacji, podczas pracy, przechodzący kilka metrów dalej znajomy stwierdził, że czuć mnie na drugim końcu magazynu. Identyczna sytuacja miała miejsce z tym samym znajomym, w tym samym miejscu z innym zapachem, który uchodzi za łagodny - Guerlain Homme L'eau Boisee. Parametry też mogą w przypadku tych perfum zależeć od wersji, która się posiada. Faktem jest, że były trzy reformulacje. Pierwsza z dwóch wersji 78%, najbardziej pożądana przez fanów Encre, pachniała podobno marchewkowo i była bardzo intensywna. Druga, też z zawartością 78% była lżejszą wersją tej pierwszej i trzecia, którą ja posiadam, z zawartością 79% jak wszyscy zgodnie twierdzą, jest mocniejsza od poprzedniej co ostatnio zostało potwierdzone przez nabywców ostatniego rzutu 78% na iperfumy. A jeszcze z miesiąc czy dwa temu przed tym rzutem starszej wersji Encre, ludzie twierdzili wręcz odwrotnie, że to 79% jest słabsza ;) Ostatnią z zalet Czarnego Atramentu jest cena. 100 ml tester da się nawet czasem dostać w cenie 75-80 zł za 100 ml. Wspaniały na jesień.

typ: woody-earthy
zapach: 8,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 7,5/10
cena: 80 zł za 100 ml tester
https://www.parfumo.net/Perfumes/Lalique/Encre_Noire_Eau_de_Toilette
https://www.fragrantica.com/perfume/Lalique/Encre-Noire-1834.html
drlove - #150perfum #perfumy 49/150

Lalique Encre Noire (2006)

Wiem, że niektór...

źródło: comment_KYX5HzQab6SGhVONkCf8IdBVrvt7peYX.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • 10
@dr_love mam dziś na sobie i też mam ten problem, że szybko przyzwyczajam się do tego zapachu, po 2-3 godzinach prawie go nie czuję na sobie :(
  • Odpowiedz
@dr_love: A ja bym właśnie chciał kupić jakiś jesienno zimowy ciężki zapach w ciemno. Nigdy nie używałem takich zapachów. Znalazłem też wersję Lalique Encre Noire Sport. Miałeś z nią do czynienia? Podobno baza taka jak Encre Noire plus wzbogacona o cytrusy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Maniera EN jakiś czas temu widziałem w Douglas'ach, jak będziesz miał szczęście, to będą wszystkie 3 wersje(zwykle, A
A L'Extreme i sport).
  • Odpowiedz
@Maniera: Zamów sobie próbkę z iperfumy. Sam ostatnio nabyłem 5 ml (można 1 ml, ale wtedy zamiast atomizera masz zwykły patyczek we fiolce). Zapach szalenie mi się spodobał, ale również szybko przestaje go czuć.
  • Odpowiedz
@dr_love Czy Hermès Terre d'Hermès jest chociaż w najmniejszym stopniu do tego zapachu? Polecisz jeszcze coś podobnego do Tom Ford Grey Vetiver
  • Odpowiedz
@dr_love: Nosiłem EN całą zeszłą zimę. Nie jest to na pewno zapach komplementowany przez otoczenie, raczej przyjemnie się je nosi dla samego siebie. Tak jak napisałeś - nos szybko się do niego przyzwyczaja, ale inni czują go na mnie bardzo długo. Swój flakon oddałem ojcu, bo przerzuciłem się na bardziej komplementogenne zapachy i jednocześnie jestem pod wrażeniem, bo na nim super pachną i czuć je ponad 10 godzin. Także szczerze mogę
  • Odpowiedz
@Maniera: ja mam hugo boss scienty, wydaję mi się że ciężkie, mocne i może i zimowe. #!$%@? tam sie znam, tak mi sie wydaje zawołam dla Ciebie @dr_love: niech powie czy sie myle, czy jednak ma sie tego nosa
  • Odpowiedz
@Delus: powiem Ci, że EN to jeden z najbardziej komplementowanych zapachów jakie mam. Wiele razy slyszałem, że pachne męsko, elegancko, klasowo.
@nerana112: masz racje, ale to nie moje klimaty z tym Bossem
@Maniera: Sport jest bardzo ciekawy, lepszy niż a :L'Extreme/ Jeśli lubisz takie klimaty zapoznaj się z DSQUARED He Wood Rocky Mountain Wood, według mnie lepszy niż Sport.
@rod3nt: nie ma już odwrotu, kolekcja będzie się powiększać
  • Odpowiedz