Wpis z mikrobloga

@dyniel: u nas nawet TK Maxx ma #!$%@? ceny bardzo często ¯\_(ツ)_/¯
Gerlacha odpuszczam, co czytam o jakimkolwiek zestawie, wszyscy płaczą o nagrzewające się uszy, a ja jestem na to wrażliwa. Także dalej jestem w dupie i nic nie wiem...
@matra: mnie się patelnie też w szafkach nie mieściły, więc powiesiłem na ścianie szynę (taki pręt), na niej haki a na nich patelnie.
Może warto popatrzeć w ten sposób i zarzucić wymóg kompaktowości?
@dyniel: to jedyna taka oferta, choć w jakimś polskim sklepie jest to samo jako towar niedostępny.
mnie zastanawia berlinger haus, choć pierwsze słyszę.
@matra to jest właśnie to, nie masz gdzie iść do sklepu, wziąć do ręki i się przekonać. Mnie ta cena nie pasuje, za tanio jak na WMF. To już prędzej coś takiego: https://www.amazon.de/gp/product/B0015ZGC60/ref=s9_acsd_zgift_hd_bw_bDtTJ_c_x_w?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=merchandised-search-6&pf_rd_r=88K4NYGBHWKV93F31P0R&pf_rd_r=88K4NYGBHWKV93F31P0R&pf_rd_t=101&pf_rd_p=bb47ee63-fb96-5d01-9038-a75f8e187b66&pf_rd_p=bb47ee63-fb96-5d01-9038-a75f8e187b66&pf_rd_i=3311501

Pytanie, czy na pewno chcesz (narzuconego przez producenta) zestawu i nie lepiej kupować po sztuce, za to różnych marek
@Krol_Dzielni: ja bym się w zestawy nie bawił, tylko przeanalizował, co mi jest potrzebne i jak często będę tego używać. Jeśli np rondelka używam rzadko, to może być tani, a zaoszczędzone pieniądze wydam na lepszą patelnię itp
@matra u mnie najczęściej w użytku jest garnek 20 cm i patelnia, potem garnek 24 cm na zupy itp. Na siłę to byłbym się w stanie obyć bez reszty
@dyniel: ja jak analizuję, to nie wiem czy nie zaopatrzę się tylko w taki garnek jaki spaliłam, bo w sumie jedyne co by mi się przydało od święta, to szeroki niski garnek, taki, w którym będę mogła obsmażyć przed duszeniem np rozbity schab. W sumie to teraz nie wiem jaki jest sens tego wątku, muszę na nowo szafkę z garnkami przeanalizować ¯\_(ツ)_/¯
@dyniel: raczej impuls, bo chwilę przed spaleniem garnków fuczałam niebieskiemu, że hurrr #!$%@? nie mamy garnków!!!!!!!111oneoneone ( )
Ale to nic, bo ten wątek uświadomił mi, że garnków nie będę kupowała, ale za to kupimy jeden większy do gotowania na parze, do niego wkładkę-sitko jakbym chciała ugotować coś mniejszego (obecny był tak mały, że dużego brokuła musiałam a i na trzy razy gotować...) i może jakąś
@matra nie wiem czy można w Polsce dostać garnki scoville, ale bardzo je polecam. Nic do nich nie przywiera, absolutnie nic. Przypalasz kotlety, zostawiasz garnek na kilka dni, i potem przy myciu wystarczy tylko mocniejszy strumień wody i po kilku sekundach garnek jest czysty. Plus jeszcze masz na nie dożywotnią gwarancję (wliczając nieprzywierającą powierzchnię)
Poczekaj pare dni na amazon cyber woche. Co roku (przez caly tydzien) maja ograniczone promocje na WMF. 5 lat temu kupilam wmf set za 100€ (5 garnkow, w tym jeden wielki rosolowy, 2 srednie i 2 male). Uzywam codziennie a wygladaja jak nowe.