Wpis z mikrobloga

: Ja skończyłem jedno z najlepszych liceów w tym kraju i teraz studiuje na jednym z lepszych kierunków. Nie zmienia to faktu że uważam ten okres za stratę czasu, oraz że system edukacji w tym kraju blokuje ludzi którzy chcieli by się rozwijać, narzucając im masę roboty tylko dla zapewnienia etatu nauczycielom. Jeżeli uważasz, że przez skończone studia jesteś lepszy od osób które nie mają dyplomu to sam siebie oszukujesz.


@wookasz98
  • Odpowiedz
@Naturmensch: Nie, tak ludzka pamieć nie działa, żeby zapamiętać daną rzecz, trzeba temat powtarzać i utrwalać w czasie, i przede wszystkim trzeba chceć go utrwalać z czystej checi, żeby wiedza i umiejętności trafiły do pamięci długotrawej. Na studiach skaczesz z tematu na temat szybki egzamin i koniec zapominamy, bo nie chcemy pamiętać, nie interesuje nas to. Uczysz się np całek bo musisz zdać semestr, więc uczysz się jak rozwiązywać całki,
  • Odpowiedz
@MrBanana: no powiedz mi na jakim etapie kariery zawodowej jesteś, żeby takich rad udzielać. Bo zwyczajnie głupoty gadasz, jak ta laska porównująca netflixa do programowania. Faktem jest, że statystycznie osoby po studiach więcej zarabiają, niż osoby bez nich oraz że po dobrych studiach się przyzwoicie zarabia. Więc tak, nie rozumiem i chciałbym, żebyś mi wytłumaczył swój tok myślowy
  • Odpowiedz
@wookasz98: najlepiej generalizowac. Ile osób na moim kierunku, tyle było różnych ścieżek kariery. Dla jednych strzał w dziesiątkę, dla innych strata czasu.

Inna kwestią jest to, że jasne, najlepiej gdybyśmy wrócili do czasów kiedy na dany kierunek przyjmowano 20 osób i studia faktycznie kończyli najlepsi, a nie 'bo mama kazała to idę' albo bo wypada mieć tytuł. Ale dziś student = pieniądz, im więcej tym lepiej. Poziom spadł diametralnie, bo
  • Odpowiedz
@wookasz98
Gościu, to że przeleżałeś studia grzebiąc palcem w doopie nie znaczy, że każdy tak zrobił.

Życie jest krótkie i trzeba je wykorzystywać na 10000%.

Jeśli marnujesz czas na tej swojej europeistyce to idź na kurkoniówkę i się nie
  • Odpowiedz