Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, w związku z zaplanowaną wyprowadzką i brakiem dostępu do stałego neta, szukam czegoś niestety mobilnego.

Przeanalizowałem mapę na BT Search. Najbliższy przekaźnik (nawet widziałem go z okna) około 300 metrów ode mnie ma NetWorkS ale jedynie LTE 1800 i UMTS 900. Przekaźnik prawdopodobnie wpięty światłowodowo (wg .kmz UKE jest trochę linii Orange i T-Mobile w pobliżu). Nie wiem jakich realnych transferów i pingu się spodziewać.

Zainteresowała mnie oferta #tmobile #mobilnyinternet #lte , dzieli się ona na "Internet domowy" bez limitu transferu ale 60 mbit/s max oraz "Internet mobilny" Relax 50 GB z opcją na nielimitowany za dodatkowe 20 zł. Czym te oferty w zasadzie się różnią? Może jest coś, na co nie zwróciłem uwagi. Czy IP jest zewnętrzne? Może być nawet dynamicznie.

Internetu chce używać aktywnie - telewizja NC+ Go, YouTube, Netflix, gry ze Steam, torrent. Czy net w #tmobile faktycznie jest bez limitu i mogę korzystać jak mi się podoba? Spotkałem się z opiniami, że dostawca neta może ograniczać nam transfer mimo że mamy no limit ale korzystamy za dużo.

Moje zestawienie tych dwóch ofert:
Internet domowy 60
- Abonament 65 zł
- Huawei B525s 49 zł (~550 zł)
- Aktywacja 0 zł
Miesięcznie sumarycznie 1609 / 24 = 67,05 zł

Relax 50 GB + nielimitowany LTE
- Abonament 60 zł
- Huawei B525s 99 zł (~550 zł)
- D-link DWR-921 9 zł (~340 zł)
- Aktywacja 50 zł
Miesięcznie sumarycznie 1589 / 24 = 66,20 zł

Alternatywnie około 400 metrów ale już na dużo niższym budynku i pod kątem prostym do mojego budynku jest przekaźnik #play, który ma LTE 800, 1800, 2100, 2600, no ale ta odległość i przekaźnik zbiera sygnał z innego masztu bo światłowodu w pobliżu żadnego.

Play 100 GB:
- Abonament 60 zł
- Huawei B525 99 zł
- Aktywacja 39 zł

Miesięcznie sumarycznie 1578 / 24 = 65,75
Alternatywnie wersja 200GB 1818 / 24 = 75,75

#play z powodu limitu wypada gorzej, nie mam pewności czy 100GB wystarczy na swobodne korzystanie.

Co radzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
@pebcio: tak, i tak ja mam max którego już nie ma w ofercie p(tzn no limit prędkość) i mam w Łodzi do 32 a w wawie do 40, wiec nawet ten ambonament 65zl 60mb/s limit to maks... faktycznie jest no limit ja mam co miesiąc na rachunku 200-500gb i niczego nie ograniczali(w umówię jest informacja ze jeśli byś postawił serwer i ciągnął od nich po kilkadziesiąt giga dziennie to wtedy mogą
@pebcio, oferta Play, o której wspominasz to Play Internet bez limitu GB. :)
- nielimitowany internet, do 100 GB z pełną prędkością, potem internet zwalnia,
- prędkość do 262 Mbit/s

Koszt to 60 zł/mies. Umowę zawieramy na 24 miesiące. Do pierwszej faktury doliczymy opłatę aktywacyjną 39 zł. Podana kwota uwzględnia rabat 5 zł za wybór e-faktury i terminowe płatności oraz rabat 5zł za zgody marketingowe. Router Huawei B311 za 1 zł.