Wpis z mikrobloga

@angela09: Generalnie jak płace 45zł za wyważenie i przerzucenie kół to szkoda czasu, żeby się z tym pod garażem mordować z ręcznym kluczem i 4 razy auto podnosić lewarkiem. U wulkanizatora całość trwa mniej niż 10 minut.
@angela09: Kiedyś widziałem babkę jak wykręcała koło, a facet stał i się gapił.

Żeby nie potrafić tak prostych rzeczy to już trzeba być wyjątkową cipką, widzę po komentarzach że to z połowa wykopków.
@angela09 Pewnego sezonu zimowego mówię a wymienię sam koła... 40 minut przy temperaturze 5 stopni ja zgrzany. Na następny dzień gardło drapie katar i gorączka... Na leki wydałem więcej niż za wymianę kół u mechanika. Także tego nie warto ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@angela09 Hehe... Sam mam dwa komplety i raz zmieniam sam a raz jeżdżę żeby mi wymienili z wyważeniem i pewnie po to facet był u mechanika właśnie. Poza tym czasami po prostu nie chce mi się #!$%@?ć z tym i znajomy wymienia mi koła bez wyważania za 20zł xD.
@angela09: Mam 2 komplety kół - trzymam je w przechowalni dzieki czemu leżą w zalecanych warunkach, umawiam sie na konkretna godzinę wiec mijam wszystkich w kolejce i wbijam od razu na podnośnik, wyważone kola juz na mnie czekają, po 10 minutach i kawie w biurze wyjeżdżam do domu. Koszt jest taki ze nawet nie odczuje. Co w tym złego? Nie wyobrażam sobie targać kol z piwnicy i bawic sie z tym
dziwię się, że takiej czynności facet nie ogarnie sobie sam?


@angela09: Jak mnie denerwuje takie polskie podejście do specjalistów! Po to są takie zakłady specjalizujące się w tych czynnościach, żeby z nich korzystać. Jak mówię znajomemu, że byłem wymienić olej a ten zdziwiony, że to ja nie robię sobie tego sam(!) to mam ochotę wyprowadzić mu szybki prosty. Po to zarabiam kasę, żeby nie być dla siebie mechanikiem, lekarzem, prawnikiem, budowlańcem,
@MisiuMisiu

300 odpowiedzi w wątku na temat zmiany kół. Zmieniać samemu czy jechać do specjalisty. Popalilo wam już korki całkiem, a niektórzy to się wkręcają jakby to była sprawa życia i śmierci xD


Nie wyobrażasz sobie jaki szok to u mnie wywołuje. Ale jak ktoś wyżej napisał - ugodziłam męskie ego ( ͡º ͜ʖ͡º)

@vartan

ja nie ogarniam że same przestałyscie malować paznokcie jakoś 10 lat temu
@angela09: Piękne, naprawdę piękne. Wynika z tego iż:

-Wielu mirków #!$%@? 250km/h po autostradach i wiadomo że w takich bolidach nie ma miejsca na najdrobniejsze pomyłki. (Gratuluję kolegom ale Gran Turismo i Need For Speed się nie liczy)
-Zdecydowana większość mimo że dojeżdża 5km jakimś struclem do pracy więcej stojąc w korkach niż jadąc też wymaga użycia klucza dynamometrycznego. Wiadomo że przy takiej jeździe urwanie się koła jest bardzo ale to
@angela09 Jak zarabiam więcej niż ta średnia krajowa to koszt 50zl za wymianę z wyważeniem raz na pół roku to czysta wygoda i nie chce mi się samemu pierdzielic z tym.
Dodatkowo płacę za przechowanie co też mógłbym robić u siebie ale znów wygoda i czas wygrywa nad kosztem.
Obecnie wymiana to u mnie było jakieś 30 min gdyż ogarnąłem to 2 tygodnie temu gdy temperatura spadała już poniżej 10C a nie
@angela09 ile z dziewczyn malowało paznokcie 15-20 lat temu? A ile teraz #!$%@? do kosmetyczki? Hybrydy, żele. To samo farbowanie włosów. Przecież też same możecie to zrobić.

W zakładzie koła można wyważyć, sprawdzić ciśnienie.
@angela09: hah ja robię tak samo. Koła zawsze doważam. Wożę w miejsce gdzie wiem, że mają sprzęt skalibrowany. Panowie odpowiadają za stan samochodu - raz już mi się złamał lewarek. I nie płacę po 5zł za koło. Płacę dużo za dobrze wykonaną pracę. Zajmuje to 30 minut 2-3 osobom które są zaangażowane. Nie wiem czemu miałbym to robić sam i gdzie to ma świadczyć o męskości. Przełożyć koła niby nie nie
A w kolejce u wylkanizatora czekasz godzinę minimum +musisz zapłacić


@angela09: a u kosmetyczki czekasz godzinę na manicure jak się umowisz na konkretny termin?

Co więcej, narzędzia do manicure masz, to czemu idziesz do kosmetyczki?
@angela09: Masz tych odpowiedzi milion ale też Ci napisze że sam w tym roku będę musiał komplet kół zawieźć do wymiany bo po prostu nie mam windy, miałem w poprzednim aucie ale pasowała tylko do danego modelu, więc nawet sobie fury nie podniose ;)
@joyko wczoraj miałam przyjemnosc spedzic ponad 2 h u wulkanizatora,w tym 1.5h czekania na swoją kolej.
Sama zrobiłbym to zdecydowanie szybciej. Narzędzia, ktore służą do wymiany koła nic mnie nie kosztują, bo producent samochodu dołącza je w zestawie z autem

Przykład z mięsem jest więc idiotyczny, bo mielenie go nie dość,ze kosztowałoby mnie mega dużo czasu, to jeszcze jestem zmuszona kupić maszynkę.
Zamiast zmienić pracę tak by odpowiednio zarabiać na tym na czym się znasz i żyć wygodnie płacąc innym za ułatwienie ci życia to kombinujesz jak tu oszczędzić.


@m0rgi nie wdawaj się ze mną w dyskusję o zarobkach ( ͡~ ͜ʖ ͡°) A odnośnie oszczędzania- polecam spróbować, fajna rzecz. Można zarobić na auto, na wakacje, na dom, zamiast brać wszystko na kredyt