Wpis z mikrobloga

  • 124
Mirki, mam zagwostkę odnośnie zmotoryzowanych niebieskich. Co myślicie?

Byłam dzisiaj u wulkanizatora. Facet przede mną miał 2 komplety kół. Tak, przyjechał po to, żeby zdjąć koła i nałożyć nowe.
Mirki, czy to ja jestem jakaś nienormalna, że dziwię się, że takiej czynności facet nie ogarnie sobie sam?

#samochody #niebieskiepaski
  • 426
  • Odpowiedz
@angela09: może zbieżność robił dodatkowo a przy wymianie mają w pakiecie, albo znajomy jego ma warsztat i mu to robi poprostu, albo mu sie nie chce i woli zapłacić kilkadziesiat ziko i sie nie brudzic
  • Odpowiedz
@angela09: po pierwsze taka wymiana jest tania i zajmuje jakies 5-10 minut a samemu z lewarkiem zajmuje to sporo czasu. W dodatku nie dokrecisz tak jak powinno byc bez klucza dynanometrycznego.

Jak mam kola tez jezdze wymieniac bo biora 5 zlotych od kola. Wiec jak za darmo
  • Odpowiedz
  • 33
@LRF1000W to chyba każdy ma narzędzia do wymiany kół w samochodzie, nie?
A taka czynność trwa 20 minut. A w kolejce u wylkanizatora czekasz godzinę minimum +musisz zapłacić
  • Odpowiedz
@angela09: w takim razie, może mieszka w jakiejś kamienicy, a wstydzie się gdzieś podjechać na wolny parking i zmienić ? chyba jedyna opcja skoro piszesz, że była kolejka to czasu też jakoś mega nie zaoszczędził
  • Odpowiedz
  • 10
@PtactwaWiele

W dodatku nie dokrecisz tak jak powinno byc bez klucza dynanometrycznego


Ostatnio dokręcałam 2 koła, ręcznie. Wulanizator dzisiaj nie mógł ściągnąć pneumatem i klął na tego, kto mi je dokręcał

A nie jestem grubasem i nie mam 60cm w łapie
  • Odpowiedz
@angela09: po każdym sezonie sprawdzam czy koła sa proste, czy sa wyważone i czy nie ma żadnych usterek. Wymiana kół kosztuje jakies grosze. Pod blokiem nie sprawdzę wyważenia, a jak felga bedzie krzywa to stracę czas na wycieczki do wulkanizacji.
  • Odpowiedz
@angela09: W starym aucie też miałem komplet i pomijając kwestie wyważania, to jest na tyle tanie że mi się nie chce samemu marznąć i zmieniać zwyczajnie.
No i właśnie to nie jest 20 minut jak są śruby dowalone. Jak złapałem gumę to z 1 kołem się siłowałem gdzieś tyle bo musiałem stanąć na kluczu aby śruba poszła.
  • Odpowiedz
  • 1
@ppqa

a Ty czemu sobie sama nie ogarnęłaś? Kup se felgi i zmieniaj pod blokiem co sezon.


Nie ogarnęłam bo mam jedne felgi i 2 komplety opon.
  • Odpowiedz