Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie odnośnie prawa ruchu drogowego, otóż:
Powiedzmy że znajdujemy się 100m od najbliższego skrzyżowania, na drodze nie ma żadnego zakazu parkowania itp.
Parkujemy w miejscu gdzie znajduje się czerwone auto, ewentualnie 20-30m dalej,nie zajezdzamy kołem na parking tylko zastawiamy caly pas ruchu. Czy jest to dopuszczalne? W wielu miejscach ludzie w ten sposób zastawiaja pasy ruchu i nie jest to w żaden sposób karane, przynajmniej ja się z tym nie spotkalem. #!$%@? mnie to niesamowicie bo zmusza do zatrzymania się.
#prawojazdy #praworuchudrogowego #motoryzacja #parkowanie #parking
bambur - Mirki mam pytanie odnośnie prawa ruchu drogowego, otóż:
Powiedzmy że znajduj...

źródło: comment_YbLkVacEsZBRJdeXev25QGzthhNv4zf9.jpg

Pobierz
  • 36
@bambur: nie przyjezdżaj nigdy do Anglii bo zejdziesz z nerwów. Tutaj kazdy tak parkuje i czasami czeba sporo czekać żeby ciąg samochodów z naprzeciwka przejechał XD a na końcu i tak kazdy sobie dziekuje i przepuszcza. Inna sprawa, że tak jest na mało uczęszczanych drogach/bocznych w mieście a nie na krajówkach, ale zawsze. Korona kierownikowi spadnie jak się zatrzyma i puści auto z naprzeciwka? XD
@Account_executive: Ta linia ciągła czy też przerywana wcale taka oczywista nie jest bo jak patrzę na to zdjęcie to może być różny odcień krawężników, no i czy pomalowane krawężniki to linia? Do tego też nie jestem przekonany.Według mnie linia powinna być namalowana na jezdni.
@peszmerd nie chodzi o koronę na głowie tylko o to że to po prostu utrudnia ruch, tam nie jeździ 5aut na godzinę tylko przejeżdża tamtedy masa aut. @ciktorzyznaligodobrze dla mnie to jest niedopuszczalne, nie jestem konfidentem ale TAK MNIE COŚ TAKIEGO #!$%@? jak jest ciąg aut jak np na picrel(zaznaczam że tylko wydaje się że droga jest szeroka, w rzeczywistośći przejeździe tamtedy maksymalnie jedno auto bo obok standardowo parkuja ludzie ) jest
bambur - @peszmerd nie chodzi o koronę na głowie tylko o to że to po prostu utrudnia ...

źródło: comment_OgOVfeq6tg5Ubv2VEG2KCedMQbTf1mtq.jpg

Pobierz
więc jezdnia jest jedynym i to zgodnym z prawem miejscem parkingowym. Na każdej jezdni można parkować jeśli nie tamuje się ruchu i inne przepisy tego nie zabraniają.


@marian1881: w jaki sposób tak zaparkowany pojazd nie utrudnia ruchu, gdy trzeba się przez niego zatrzymywać, czekać na przejazd, omijając go pasem dla przeciwnego kierunku ruchu? ( _)
@ArchDelux: Nie napisałem "nie utrudnia ruchu". Ma prawo utrudniać ruch. Nie ma prawa "tamować ruchu" (choć w przepisach może to być inaczej ujęte - używam potocznego słownictwa), co miałoby miejsce gdyby tam na obu pasach był ciągły sznur jadących aut i nie było możliwości się wyminąć.
To jest taka sama sytuacja jak zwężenia jezdni gdzie trzeba zwolnić i przepuścić tego co jedzie z naprzeciwka, a czasami nawet nie ma znaków mówiących
nie chodzi o koronę na głowie tylko o to że to po prostu utrudnia ruch, tam nie jeździ 5aut na godzinę tylko przejeżdża tamtedy masa aut.


@bambur: jasne, ale mówię Ci - w miejscach gdzie przejezdża 5 samochodów na minutę, a nawet 50, takie manewry w cywilizowanym świecie to codzienność i to normalka. Chodnik jest dla pieszych. Jazdę utrudnia stojący samochód, utrudnia ciągnik, rowerzysta. #!$%@?, to nie konar w poprzek drogi
peszmerd - > nie chodzi o koronę na głowie tylko o to że to po prostu utrudnia ruch, ...

źródło: comment_TVSkqupYmSY2HRZAWkz8DTbRCREqd0Qp.jpg

Pobierz