Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirki mam pytanie odnośnie prawa ruchu drogowego, otóż:
Powiedzmy że znajdujemy się 100m od najbliższego skrzyżowania, na drodze nie ma żadnego zakazu parkowania itp.
Parkujemy w miejscu gdzie znajduje się czerwone auto, ewentualnie 20-30m dalej,nie zajezdzamy kołem na parking tylko zastawiamy caly pas ruchu. Czy jest to dopuszczalne? W wielu miejscach ludzie w ten sposób zastawiaja pasy ruchu i nie jest to w żaden sposób karane, przynajmniej ja się z tym nie spotkalem. #!$%@? mnie to niesamowicie bo zmusza do zatrzymania się.
#prawojazdy #praworuchudrogowego #motoryzacja #parkowanie #parking
bambur - Mirki mam pytanie odnośnie prawa ruchu drogowego, otóż:
Powiedzmy że znajduj...

źródło: comment_YbLkVacEsZBRJdeXev25QGzthhNv4zf9.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@peszmerd stwarza bo muszę przyspieszyć żeby nie zatamowac ruchu a poruszam się na drodze gdzie przemieszcza się bardzo dużo ludzi. Momentami trzeba jechać chodnikiem bo nie ma możliwości się inaczej wyminac. Chodnik jest dla pieszych nie pojazdów. Widzisz ten znak po prawej stronie? Nie znajduje się on tam chyba przypadkowo. Mamy czarno na białym że jest ZAKAZ PARKOWANIA to dlaczego SM nie egzekwuje prawa?
  • Odpowiedz
stwarza bo muszę przyspieszyć


@bambur: musisz to jechać z przepisową prędkością a taka nie jest niebezpieczna. Próbuję Ci wyjasnić, że problem tkwi w Tobie a nie stojących samochodach. I nie mówię tego ze złośliwością.

Mam takie sytuacje codzinnie i również w godzinach szczytu i było to dla mnie szokiem, ale to nie jest nic do przeskoczenia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@peszmerd ale skoro jest tam znak zakazu parkowania to każdy właściciel powinien zostać ukarany mandatem. Jasne że muszę ale jak widze z daleka że jedzie kobieta(sorki za szufladkowanie ale no..) to wiem że nie zatrzyma się żebym przejechał skoro widzi z daleka że jadę tylko #!$%@? się jadąc że mną na czołowe,gwarantuje Ci że 70% nie wycofa do tyłu tylko zacznie trabic żebyś ty cofnął 100m do tyłu. No i siła
  • Odpowiedz
@peszmerd: @bambur: Aż sobie na GSV sprawdziłem. Zakaz zatrzymywania się na Hierowskiego dotyczy tylko krótkiego fragmentu (Ci kierowcy oczywiście, że powinni dostać mandat), aby można było bezpiecznie wyjechać ze strefy zamieszkania, ale dalej parkowanie na jezdni jest jak najbardziej legalne.
Skoro mamy tak dużo aut to musimy iść na kompromisy. Śmiem twierdzić, że kierowca który ma ciągle na drodze przeszkody i jedzie 20-30 km/h jest dużo bezpieczniejszy niżby
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@peszmerd a wiesz jaka jest naturalna reakcja kierowcy? Uniknąć uderzenia w przeszkodę czyli #!$%@? w ludzi i idziesz siedzieć.
Oczywiście jest to skrajna sytuacja no ale jak najbardziej możliwa.
  • Odpowiedz
@bambur: sorry stary ale opowiadasz jakieś pierdoły

Przypuśćmy jadę 40 na godzinę i ktoś wyjeżdża z parkingu z prawej strony delikatnie na pas żeby uzyskać jakąkolwiek widoczność i co? Odbijam na chodnik i przejeżdżam ludzi albo uderzam w maskę samochodu

a wiesz jaka jest naturalna reakcja kierowcy? Uniknąć uderzenia w przeszkodę czyli #!$%@? w ludzi i idziesz siedzieć.


@bambur: wysiadam z wątku bo szkoda mojego czasu
  • Odpowiedz
@bambur: Przepisy zezwalają na parkowanie (czyli postój) bezpośrednio na jezdni, jeśli na drodze jest małe natężenie ruchu i nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych w okolicy.

a wiesz jaka jest naturalna reakcja kierowcy?

@bambur: Naturalna (i w 99% przypadków błędna, bo niepotrzebna) reakcja to noga na hamulec. Tak polski kierowca jest uczony od momentu, w którym pierwszy raz wsiada do auta z instruktorem jazdy. Teraz modne porobiły się wideorejestratory
  • Odpowiedz
@bambur: pojazd jest zaparkowany prawidłowo. Jezdnia jak najbardziej służy do postoju.
Jeżeli nie tworzą się tam korki (5 aut, które chwilę poczekają, to nie korek), to nie masz mu czego zarzucać.
Przyzwyczaj się, że przepustowość i prędkość to nie jedyne rzeczy, które prawodawcę interesują.
  • Odpowiedz