Wpis z mikrobloga

Ja wpłacilam pieniądze w piątek.dziś dostałam maila z prośbą o ponowną wpłatę " z uwagi na błąd pracownika" który niby wskazał błędny nr konta.Ku mojemu zdziwieniu, pieniądze przelsne w piątek wróciły do mnie ! Treść przelewu to nr zamówienia + zamknięcie konta.czyżby ING dobrał im sie do dupy?
Jak założycie konto na facebooku do pozwu zbiorowego to dajcie znać tutaj, bo istnieją tacy co nie mają / mlodziezy wyda sie to niemożliwe / konta na facebooku.
@b_atanasow: operator świadczy usługę (sklep), to użytkownik odpowiada za to co znajdzie się w tym sklepie i czy jest to zgodne z prawem. Dopóki nie ma podstawy prawnej (formalne zgłoszenie od organów ścigania) nie mogą z tym zrobić nic. I to nie tylko home.pl, ale także każdy inny usługodawca hostingu. Ale Ty powinieneś to wiedzieć, tak ładnie cytujesz KK :)
Po co taki przytyk do b_atanasow o tym KK ? Wtopileś/aś w tym sklepie ? Czy tylko tak sobie piszesz dla zabicia czasu ?
Sprawa od poniedzialku jest zgloszona organom ścigania. Strona od dziś zablokowana tylko nie wiadomo czy to policja działa czy te cwaniaku właśnie zarobili ile założyli i sie zwinęli.
Ja też się dołączam. Scenariusz taki jak u większości: zamówienie 19.11. , 23.12. złożyłam odstąpienie od umowy, dostałam maila, że wyjątkowo przyjmą i kasa w ciągu 10dni . Zamówienie na kwotę 297zł. Z tym wspólnym mailem czy kontem na fb. to dobry pomysł, tylko niech to zrobi ktoś ogarnięty i młodszy bo my starzy to nie nadążamy ;), np. wkurzony_naiwny . A, i jeszcze jedno : niektórzy pisali, że zeznają na policji.
Faktycznie już nie działał albo sie zwinęli juz albo dobierają im sie do tylka jak zalozycie tego maila dla osob poszkodowanych to dajcie znać bo ja nie mam konta na fb. Mam nadzieje ze złapią tego oszusta i odzyskamy nasze pieniądze. Ps wczoraj jeszcze bezczelnie dostalem od nich wiadomość przez wp na meila odnosnie kupna tak jak zamawialem szczyt bezczelnosci.
Niestety też się dałam złapać. Przelałam za kurtkę 255,75 zł. nr zam. 8189 na konto 03 1050 1272 1000 0092 6123 4612. Patrząc po wpisach chyba nikt się nie doczekał realizacji zamówienia. Kurtka była na prezent dla syna i jestem wściekła.
też jestem chętna do pozwu zbiorowego, moja kwota to 274,05 zł
wpłaciłam na nr konta 03 1050 1272 1000 0092 6123 4612
mój adres : patik5@wp.pl
_
I co powiedzieli? będą wszczynać dochodzenie? Masakra ile ludzi ten szmaciarz oszukał w perfidny sposób mam nadzieje że jest szansa na odzyskanie pieniędzy.
też w to wątpię w odzyskanie pieniędzy niech się udławi nimi śmieć akurat na święta będzie miał. Pod presja prokuratury trochę rzetelniej podejdą do sprawy. Jutro wysyłam też tam
Witam, przeczytałem właśnie wasza dyskusje, mianowicie dzisiaj tez uległem tym fra... ja znowu przelałem pieniądze na inne konto 73 1600 1462 1871 1564 4000 0001 jest to nr konta z BGZ.
Jeszcze w dniu dzisiejszym zgłaszam to na policję
Chciałem dzisiaj anulować w banku przelew to mnie wyśmiali i powiedzieli ze mam sobie dzwonić na infolinie lecz gdy chciałem się dodzwonić ing bank dostał jakieś awarii.
Witam, podobnie jak i Wy, tak i ja zostałem chyba oszukany. Zamówione dnia 13 listopada, a paczki jak nie ma tak nie ma... Jedynie co od nich otrzymałem, to wiadomość, że przepraszają za długo czas oczekiwania, zamówienie jest gotowe do wysyłki i informują, że bankowo otrzymam je do świąt... Szkoda tylko, że zdarzyłem zrobić już inne zamówienia i doszły w 2 dni a na ich trzeba tyle czekać.. Dziś wysłałem do niego
Ile te ścierwo oszukało ludzi masakra mnie też poniosło klapki na oczach miałem nie mogę sobie darować że tego nie sprawdziłem. Ja mu tyle @ puściłem że masakra i głupi się łudziłem ze odda kasę a on ewidentnie grał na zwłokę. Co to za firma jak telefon wyłączony adres jakiejś meliny bez okien że też tego od razu nie sprawdziłem achhh... Jeb....ć go niech go karma spotka smiecia
Też mam ten sam problem.
Może dobrze byłoby skontaktować się najpierw z rzecznikiem konsumentów? Powiatowy rzecznik ma prawo występowania jako powód w pozwie zbiorowym, a na pewno miałby też jakieś dobre rady w tym zakresie.
Niestety ja również "kupiłam" u nich kurtkę i wpłaciłam na konto 03 1050 1272 1000 0092 6123 4612 kwotę 275,50 zł (18.11.2018). Mój mail: karoolinka@tlen.pl
Mnie tez oszukali.. widze , ze jest nas sporo... zamowilam we wtorek kurtke , zaplacilam i nie dostalam zadnej wiadomosci od nich , dziś bede do nich pisac ze chce zwrotu pieniedzy (chociaz pewnie nie mam na co liczyc) i ze jesli do wtorku ich nie zobaczę to zglaszam sprawę na policje.. dajcie znać kiedy powstanie ta nasza grupa chętnie się dołączę do skargi grupowej.
Cześć, ta sama sytuacja. Zamówienie 23.11 i cisza. A co sądzicie o e-sądzie ? Zgłaszać od razu może do nich ?Tak niedawno pani z banku podpowiedziała, bo moja żona też coś zamówiła i okazało się fejkiem. Działają podobno sprawniej.
A może umówmy się że w przyszłym tygodniu idziemy wszyscy zainteresowani na policję w miejscu zamieszkania i przy składaniu zawiadomienia poinformujemy, że w innych miastach też będą skargi. Ja będę we Wrocławiu. Może nic z tego nie wyjdzie ale jak ich złapią to przynajmniej dupę przetrzepią, bo kasy i tak nie będą mieli, ale w zawiasach mogą załapać. Może UWAGA w TVN? Ale i tu trzeba się umówić i np w środę
Kupiłam kurtkę za prawie 300 zł. Pieniądze przelałam na konto: : 73 1600 1462 1871 1564 4000 0001 (bgż). Na drugi dzień dowiedziałam się że to oszustwo i od razu powiadomiłam bank (tego samego dnia dostałam wiadomość, że przekazali info do odpowiednich działów w bgż). Mam nadzieję, że zdążą zablokować konta kolesia i że nasze przelewy odbiją po prostu i wrócą do nas. W poniedziałek idę na policję i wysyłam zawiadomienie o
Ja tez wpłaciłam we wtorek na nr konta 73 1600 1462 1871 1564 4000 0001 i w środę jak się zorientowałam ze to oszuści to zadzwoniłam do banku i prosiłam o anulowanie przelewu i bank miał napisać do BGŻ i czekam. Na policji poinformowali ze mam Nap maila o zwrot pieniędzy z podaniem terminu. Po upływie terminu mam przyjść i zgłosić oszustwo internetowe
Cześć.
Podobnie jak wszyscy tutaj dałam się oszukać... Mądry polak po szkodzie, jednak kupuję dużo przez internet a dopiero pierwszy raz przytrafiło mi się coś takiego :-(
Oczywiście będę pisać do prokuratury w Dąbrowie Górniczej, bo chodzenie na policję może się spotkać z odmową przyjęcia zgłoszenia. Nie liczę na cud, ale nie można być bezczynnym i odpuszczać. Może popełnili gdzieś błąd i uda się ich dorwać!
Polecam przytaczany wyżej link:
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/co-maja-zrobic-ofiary-internetowych-oszustow-instrukcja-postepowania
Piszcie