Wpis z mikrobloga

Czołem wykopki,
żeby nie być takim samolubnym konusem w życiu i zrobić coś dobrego postanowiłem napisać apkę na androida co by pokazywała czy produkty które kupujesz w sklepie są wyprodukowane w sposób fair bez krzywdzenia środowiska i zwierząt. Na przykład korzystałbym z listy firm publikowanej przez PETA, które nie testują na zwierzętach. Generalnie np. Mondelez byłby na czarnej liście z racji takich jak podane tutaj w raporcie: https://www.greenpeace.org/international/press-release/19292/oreo-maker-linked-to-destruction-of-orangutan-habitat-for-palm-oil-in-indonesia/.

I tak dalej i tak dalej, produkty można by było wyszukać w aplikacji i sprawdzić czy marka / producent mają coś za uszami.

Cały dochód z reklam przekazywałbym na schroniska, organizacje pomagające zwierzętom.

Co wykopki myślą? Chciałby ktoś pomóc?

#programowanie #programista15k
  • 13
@dobre_ziajty: A plantacja cytryn, z których jest ten sok, nie szkodzi nikomu? Nie ma oprysków? Nie trzeba było wycinać rodzimego lasu czy innego tam ekosystemu, żeby posadzić te cytrynowe drzewa? Co z transportem (póki co, cytryny w Polsce nie rosną) - czy był ekologiczny (np. za pomocą żaglowców), czy standardowo, dymiącymi statkami na olej napędowy lub mazut?
@dobre_ziajty: Ale w tej słonecznej Italii te drzewa rosną na terenie, gdzie kiedyś buk czy dąb rósł, i ptaki wiły w nim gniazdo, i karmiły młode liszkami, których teraz pewnie nie ma bo opryski. No i przynajmniej jakimś TIR-em trzeba to sprowadzić. Tak całkiem bez szkodzenia to się nie da. Lepszym pomysłem byłoby liczenie w punktach (weź przykład z aplikacji Pola - tam są punkty za różne rzeczy, które składają się