Wpis z mikrobloga

ostatnio coraz mocniej zagłębiam się w temat herosów i jestem pod ogromnym wrażeniem ile najlepsi gracze są w stanie odkryć mapy, zebrać armii/artefaktów/expa w pierwszym tygodniu rozgrywki, i tak mnie zastanawia czy tego typu zagrania są możliwe i opłacalne tylko na jebusie czy na każdej większej mapie można robić taki #!$%@? jak się wie gdzie i co robić? Jest gdzieś jakaś seria poradników jak się poruszać po mapie i budować te łańcuchy z bohaterów? o ile zdobywanie skarbców i innych siedlisk już jako tako ogarniam tak dalej jest dla mnie czarną magią jak efektywnie odkrywać mapę i zazwyczaj biegam bez celu bohaterami i nie wiem jak to wszystko zorganizować

#heroes3 #homm3
  • 7
@papila: W zasadzie jebus jest najmniej skillowym templem do grania, bo bazuje na RNG, masz w zasadzie tylko jeden cel do wykonania (jak najszybszy break na pustynię), a ponadto nie musisz się przejmować przeciwnikami komputerowymi. Najwięcej umiejętności pokazuje się na mapkach XL+U jak 6lm10a albo Diamond. Jeśli chodzi o poradniki, to chyba Tyranuxus na yt ma najwięcej, część po polsku, część po angielsku.
@Abdi: właśnie jestem po 2 odcinkach Tyranuxusa ( ͡° ͜ʖ ͡°) wracając do pytania, nie ważne jaka mapa rush kapitolu albo siedlisk i bazowanie na jednostkach ze startowego zamku jest nieopłacalne tak?
@papila: Rush kapitolu nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do tego skąd czerpać armię to zależy od templa i sytuacji na mapie, trzeba sobie przekalkulować, co się najbardziej opłaca. Na takim jebusie to trzon armii stanowią jednostki z banków - wiwki, anioły czy cyklopy. Na wolniejszych templach dopiero pod koniec rozgrywki tak jest, a na początku zbiera się armię z czego się da
@Polankowicz: Zależy od sytuacji na mapie, czy mamy łatwo dostępne artefakty poprawiające morale. Ale wraz z HotA dowodzenie stało się naprawdę przydatnym skillem (w SoD nie było banków do cyklopów, gigantów czy ognistych ptaków), może nie jest to must have typu magia ziemi, powietrza, logistyka czy atak, ale na pewno warto go wziąć
@trll: zaraz obczaje, dzięki : ) na chwile obecną najbardziej zależy mi żeby ktoś wytłumaczył jak pozycjonować bohaterów żeby stworzyć efektywny łańcuch i nie wykonywać niepotrzebnych ruchów