Wpis z mikrobloga

Chyba tylko dzieci, idioci i niedźwiedzie polarne cieszą się z niebezpieczeństwa na drodze, odśnieżania aut i podjazdów, soli żrącej karoserię, wydatków na ogrzewanie mieszkań, korków na wszelkich drogach i ślimaczego tempa podróży oraz przemoczonego obuwia, wyschniętej skóry, ubierania do pracy fefnastu warstw żeby na miescu się z tego rozbierać, wyjeżdżania z domu przed świtem i wracania po zmroku, a finalnie bagna w trakcie roztopów


@wojtoon:
Czy ja wiem, mam sprawne auto, nowe oponki, jakieś tam systemy bezpieczeństwa, jeżdżę spokojnie, jak jakiś wariat we mnie nie przywali to raczej czuję się bezpiecznie.
Auta nie odśnieżam lub bardzo rzadko. Parkuję w garażu obok bloku, w pracy w garażu zadaszonym, jak do sklepu jadę to... też parking podziemny ;)
Nim sól mi zeżre karoserię to już 3x
  • Odpowiedz
@wojtoon:

Nie jestem zadnym z trzech, a sie ciesze. Po prostu nie wszystkim odpowiada perspektywa ~6 miesiecznej szaroburo-depresyjnej rzeczywistosci 24h/dobe, szczegolnie w cieplejeszej, zachodniej czesci kraju.
Nie mam nic przeciwko przykrycia tego na 3 miesiace sniegiem, ot, moze to tez kwestia sentymentu.
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski
Dwie sprawy. Nie przypominam sobie kiedy ostatnio było w polsce 50 stopni
No i ja rozumiem, że na podlasiu wychowuje się ludzi w ziemiankach przez co mróz im nie straszny, ale cywilizowani ludzie wymagają temperatury +20 stopni (tzw. pokojowej)

Panie fałszywy różowy pasek
  • Odpowiedz
@rav88pl: no cóż, jak dbasz tak masz :). U mnie zrobione 75 tysięcy tym autem w ciągu 3 lat i oprócz rdzy w podłodze co przy takim staruszku naturalne i pierdołach/rzeczach eksploatacyjnych nic się nie dzieje :D. Za to passat szwagra już miał tyle historii ze śmiech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MZ23: dobrze powiedziane. Samochody jak dbasz tak masz. Kolega miał mazdę 6 w dislu gdzie uchodzą za awaryjne silniki i miód malina bo dbał
  • Odpowiedz
@rav88pl: to powiedziałem a propos 159, aczkolwiek ja to samochodu totalnie nie szanuje - porysowany jak fix, robione tylko to co trzeba no ale jeździ bezproblemowo i to najważniejsze :D.
  • Odpowiedz