Wpis z mikrobloga

Relacja matki, której siłą, pod przymusem i w tajemnicy zaszczepiono dziecko, które W OGÓLE nie powinno być szczepione!!! W Polsce robi się to nagminnie, no może jeszcze w Bułgarii bo to jedyne dwa kraje, gdzie szczepi się dzieci w 1 dobie życia. Jak widać wrodzone zapalenie płuc nie jest przeciwskazaniem do szczepienia dla niektórych chorych ludzi, pracujących w służbie zdrowia. Takich przypadków jest wiele, dzień jak co dzień w bananowej republice.

#szczepienia #antyszczepionkowcy #madki #bekazpodludzi #medycyna #bekazantyszczepionkowcow
cclegane - Relacja matki, której siłą, pod przymusem i w tajemnicy zaszczepiono dziec...
  • 58
Oooo, to powiedz, jak lekarze w pierwszej dobie diagnozują wrodzone zapalenie?

Objawy zapalenia płuc u noworodka często są niespecyficzne i odmienne niż u dorosłego; często występują: bezdechy, przyspieszenie oddechów, duszność, rzężenie czy kaszel, pojawienie się ropnej wydzieliny w drogach oddechowych, gorączka występuje rzadko.

Rozpoznanie zapalenie płuc u noworodka opiera się głównie na obrazie rtg klatki piersiowej oraz dodatnich posiewach wydzieliny z dróg oddechowych i/lub z krwi.

@DanteTooMayCry: ¯\_(ツ)_/¯ Nie wiem co
Szczepionki zaś NIE KORELUJĄ. Śmiertelność na wszystkie choroby spadała na długo przed wprowadzeniem poszczególnych szczepionek.


@DanteTooMayCry: Mówisz że międzynarodowa akcja szczepień przeciwko czarnej ospie nie wyeliminowała jej tylko znikneła na pstryknięcie palcem? Polio też? Mówisz że raporty who i reszty na ten temat to ściema big pharmy?
@CukrowyWykop: Tak i nie. Nic nie zniknęło na pstryknięcie palca. Nie manipuluj. Wymieniłem dzięki czemu zniknęło.

Ale proszę, wykaż się, zamiast pisać głupie teksty, podaj chociaż jedną chorobę, której spadek śmiertelności koreluje z wprowadzeniem szczepień. Oczywiście na podstawie danych, a nie z głowy.

A skoro wymieniłeś dwie choroby to o nich krótko:

1) Czarna ospa - trzeci świat się nie szczepił ze względów religijnych. Ospę wyeliminowano za pomocą kordonów sanitarnych -
@DanteTooMayCry: Sam napisałeś że szczepionki były z jednym z narzędzi. Jeśli szczepionki są jednym z narzędzi(klocków) oprócz higieny itd. To czy przyczyniają się do spadku zachorowań? Tak. To chyba dosyć oczywiste. Higieną dojedziesz o pewnego poziomu zachorowań, a stosując szczepionki możesz jeszcze go obniżyć wyeliminować? Tak to dość oczywiste że nowoczesna medycyna to szereg narzędzi a nie pojedyncza tabletka. I gadki "a te szczepionki to o kant stołu potłuc nic nie
@CukrowyWykop: Tak, wielokrotnie mówiłem, że szczepionki mają pewien wpływ, nie jest on duży, ale mają. I ich brak nic nie zmienia. A dodatkowo w przeciwieństwie do tych innych czynników ten wpływ jest obarczony ryzykiem i szkodami.

Dalej czekam, na przykład chociaż jednej choroby, której spadek śmiertelności koreluje ze szczepionkami.
@Dildago: Nie zaczęło, aby spadać przed szczepionką? Tym bardziej, że rok wprowadzenia szczepienia nie oznacza, że całe społeczeństwo zostało zaszczepione, a jeden rocznik i co więcej jeszcze dobrych kilka lat, były to wartości dalekie od pełnych roczników. Oraz jak wyjaśnisz te dwa duże skoki, gdy szczepionki się już zadomowiły?
@Dildago:

http://www.phie.pl/pdf/phe-2013/phe-2013-1-016.pdf


Jeszcze powiedz, co mi chcesz przekazać z tego.

Raz to wykres robiony amatorsko nie ma pewnie szczegółowych danych,


Wręcz przeciwnie:
http://i.imgur.com/xjOQcNf.jpg
http://i.imgur.com/sHtl8Vg.jpg

a dwa duże skoki? Pojawienie się nowych szczepów?


xD. To pokazuje, że nie masz w ogóle pojęcia o temacie w którym się wypowiadasz. Nie dlatego, że nie wiesz, czemu te górki były, tylko dlatego, że palnąłeś taką głupotę. Poczytaj o odrze.

Te góry powstały przez warunki ekonomiczne.
@DanteTooMayCry: Może na historii się nie znam aż tak dobrze, ale wiem co nieco o mikrobach i napisałem co mi wydawało się najprawdopodobniejsze

Jeszcze powiedz, co mi chcesz przekazać z tego.

Chcę żebyś poczytał, zajrzał do źródeł i zmądrzał
@DanteTooMayCry: @cclegane: @Dildago: Miałam się już nie wypowiadać w tym temacie, bo próby dyskusji na temat szczepień na gruncie proepidemicy vs. zwolennicy szczepień są z gruntu skazane na porażkę, ale gdyby ktoś mający wahania, w którą stronę pójść trafił na ten temat, to może uda się tę osobę skierować na tory myślenia logicznego, a nie wiary i emocji.
Uważam, że interpretacja wykresu zapadalności na odrę w poszczególnych latach jest