Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/ramka/4641715/facebook-instagram-czy-snapchat-prowadza-do-depresji-lepiej-ich-nie/

Jestem zmuszony przyznać, że jest w tym sporo racji. Kiedyś w ogóle nie korzystałem z Social Mediów poza komunikatorem Gadu-Gadu. I byłem dużo bardziej szczęśliwy. Bo służył głównie komunikacji. Obecnie Facebook, Instagram i Snapchat. I to niczemu nie służy. Bo nawet jeśli podświadomie wiemy, że życie wszystkich nie jest kolorowe to pojawiają nam się wpisy, które opisują wyjazdy zagraniczne, jedzenie w świetnych restauracjach, zdjęcia z siłowni, zdjęcia w super ubraniach itd.

Mimo, iż człowiek wie, że to wszystko na pokaz to i tak zaczyna porównywać się do innych. Uświadamia sobie ile w życiu traci, ile rzeczy nie osiągnął i wiele, wiele innych. Często to człowieka nie motywuje, aby działać tylko doprowadza do demotywacji. W szczególności kiedy kogoś zapytasz jak to osiągnął i okazuje się, że nie masz warunków czy możliwości finansowych, aby dojść do tego. Dobra dieta, dobre ubrania, dobre suplementy, dobra edukacja, dobry rozwój. To wszystko kosztuje.

Wątpię, aby same social media doprowadzały stricte do depresji. Ale w mojej ocenie mogą ją utrzymywać czy nawet pogłębiać. Chociaż w długim terminie myślę, że jest to nawet możliwe jakby popatrzeć na to z innej strony.

Czasami myślę, że najlepiej byłoby w #!$%@? wyjechać, odciąć się na dłuższy okres czasu, zarobić sporo siana, zacząć wszystko od nowa i cieszyć się wszystkim. Ta nagonka nas dobija. Myślałem, aby udać się do psychologa, ale na NFZ nie da rady. Wiecie ile musiałbym zapłacić za godzinną wizytę?

#depresja #nerwica #feels #psychiatra #psychologia
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@theonlytime: Krótki poradnik zdrowego używania social mediów:
1. Klikamy przestań obserwować przy wszystkich znajomych i grupach na fejsie. Powiadomienia tylko podstawowe. Usuwamy apke z telefonu, wchodzimy przez przeglądarkę w nagłych wypadkach.
2. Instagram - unfollow wszystkich. Tylko wrzucamy swoje rzeczy albo w ogóle usuwamy kompletnie bo nie jest on tak niezbędny jak fb do komunikacji.
3. Snapchat usuwamy bo komu to potrzebne xD

Rok albo dwa lata temu to zrobiłem i