Wpis z mikrobloga

@pijanypowietrzem: Skoro nie jest za drogi to po była ta uwaga o cenie 15 zł?

A co do niskiej jakości składników to skąd te informacje, na dodatek w porównaniu z konkurencją no i w ogóle jaką? Blisko trucizny? xDD
To, że coś ci nie smakuje nie oznacza że jest z gównianych składników, za drogie, śmierdzi czy co tam jeszcze sobie roisz. I to #!$%@? wie po co xD
@Elaviart: Nie jest wart 15 zł. Po to była ta uwaga. Niska jakość składników dotyczy całego jedzenia w mcdonalds. Ale Ty pewnie standardowo po pracy idziesz do lidla kupić gotowy cordon bleu no bo przecież dobrze smakuje xD koniec dyskusji, smacznego
Czy jest tutaj jakiś były/obecny pracownik Mca? :)
Ciekawi mnie czy jest opcja podmiany kotleta w dowolnej kanapce na inny, np. z wołowiny na kurczaka albo na odwrót. Ktoś coś wie?
Szczerze mowiac sam nie przepadam za kanapkami w McD i wole zawsze doplacic te 3zl i miec burgera z prawdziwego zdarzenia, ale fenomen tego drwala sprawia, ze mam ochote go sprobowac...

Albo po prostu jestem glodny :D
@pijanypowietrzem: Jak już pytałem, skąd to info o jakości? Półprodukty z McDonalda nie są wcale niskiej jakości - wręcz przeciwnie, tyle już było historii z tym związanych że cała sieć przykłada do tego dużą wagę. Nie gadaj że jesteś z tych co nadal wierzą, że tam są jajka z tubki albo mięso oddzielone mechanicznie? xD

"Ale ty pewnie (...)" - sorry ale takiego gówna to nawet uwagą nie zaszczycam xD