Wpis z mikrobloga

@krzych0: ale nie idz ze skrajnosci w skrajnosc - faktem jest, ze wiele np. ograniczen jest c---a wartych i dostosowanych do samochodow i warunkow 30 lat wstecz. jezdzic trzeba przede wszystkim z dostosowaniem do warunkow i wlasnych mozliwosci. zdarza mi sie mocno przekraczac predkosc ale: gdy jestem wypoczety, mam przed soba pusta, oswietlona np. ekspresowke i wiem ze auto jest w dobrym stanie technicznym. z drugiej, zdarza mi sie tez
  • Odpowiedz
@Karoleer zgadzam sie w 99% bo trzeba tez dodać warunek losowy, na pustej ekspresowce tez moze ci sarna wyskoczyć lub cos lezec a nie zauwazysz, ale generalnie racja, duzo robi doswiadczenie i brak rutyny za kółkiem
  • Odpowiedz
@Karoleer: hehe, przeciez kazdy tak sie tlumaczy, zdziwilbys sie ile wypadkow zdarza sie przy ladnej pogodzie, dobrych warunkach. No tak, ale jezdze bezpiecznie, szybko ale bezpiecznie (i nic sobie nie robisz z tego ze jestes tez smiertelnym zafrozeniem dla innych uzytkownikow drog). Marzy mi sie ‚zamordyzm’ drogowki jak w cywilizowanych krajach - wysoki nieuchronny mandat i czeste kontrole predkosci. Moze ludzie troche naucza sie szanowac siebie i innych...
  • Odpowiedz
@lukaszzz: jak Ci sie marzy zamordyzm to jedz do innego kraju - jakis odlam ZSRR najlepiej, bedziesz sie czul doskonale :)

i znaj roznice pomiedzy "szybko a bezpiecznie" a "odpowiednio do warunkow". bo to pierwsze to synonim ignorancji i przewartosciowania swoich umiejetnosci.

wiem ile wypadkow sie zdarza i zdarzalo - czlonek mojej rodziny pracowal w pomocy drogowej ponad 20 lat, nasluchalem sie bardzo duzo, widzialem tez sporo.
  • Odpowiedz
@Karoleer: bede czul sie doskonale w kraju w ktorym ludzie respektuja przepisy zamist miec 101 wymowek dlaczego wlasnie pojechali tak a nie inaczej. Ograniczenia predkosci maja za zadanie ograniczyc skutki wypadkow, linia ciagla ma na celu wskazac miejsca w ktorych wyprzedzanie jest zabronione. Dlaczego jazda po Polsce to czesto zabawa w smierc i zycie z koerowcami dla ktorych problemem jest jazda za kims, zgodnie z przepisami, szanujac pieszych...
  • Odpowiedz
@lukaszzz: ograniczenia predkosci jak i wiele innych oznaczen drogowych po prostu sa niedostosowane do obecnych warunkow - stad bierze sie ignorancja w tym zakresie. poczytaj wykopy/tematy, ktore stricte sie do tego tematu odnosza. zobaczysz, ze np. w krajach skandynawskich wielu chwali doskonale dostosowane (a wrecz zawyzone) ograniczenia predkosci i malo kto ma jaja zeby jechac wiecej. gdzie w naszym kraju masz po prostu chaos - smieszne ograniczenia na prostych, 2-3
  • Odpowiedz
@Karoleer: ehehe no tak, mandaty to dymanie przez rzad, tylko w tym calym wywodzie nie ma ani slowa o tym ze to nie sa dzialania skoerowane przeciw kierowcom a dla nich - by ich chronic przed samymi soba. Wciaz zajmujemy niechlubne miejsce pod wzgledem ofiar wypadkow drogowych na milion mieszk. Rzad mnie dyma tylko w tym, ze na wiekszosci drog nie ma odcinkowego pomoaru predkosci i musze sie z debilami
  • Odpowiedz