Wpis z mikrobloga

Cześć mam pytanie, na uczelni niebawem będzie organizowany kurs SEP do 1KV, tylko sprawa wygląda tak, że jakies 2 lata temu robiłem SEP w firmie, kurs ukończyłem egzamin zdałem tyle, żę nie dostałem żadnego dokumentu bo moment później wydarzył mi się wypadek w pracy po którym się zwolniłem a SEPa nie odebrałem, nawet nikt mi o nim nie przypominał, a było mi po prostu głupio przychodzić po niego(tyle co go zrobiłem i się zwolniłem). Moje pytanie brzmi, czy jest jakas ogólnopolska baza gdzie mógłbym zdobyć tego SEPa którego juz teoretycznie mam, czy po prostu robić nowego na uczelni?
#elektryka #elektronika
  • 15
@Mirkomil Komisja która mnie egzaminowała? Ten kurs był ogólnie trochę ściemą bo przyszły 3 Janki 15 min nam pogadali potem jednemu zadali pytanie i na tym się skończył. Wypełniliśmy dokumenty i tyle. xD
bo wiem że ten kurs był słaby,


@styczu: wszystkie kursy SEP tak wyglądają. Jeśli był tylko słaby, to jeszcze pół biedy, bo bywają jeszcze kursy kuriozalne (np. gdy wykładowca nie ma zielonego pojęcia o rzeczach, które wykłada i #!$%@? skandaliczne bzdury).
Niestety, smutna prawda z uprawnieniami SEP jest taka, że jest to tylko i wyłącznie papierek, który się kupuje, a który niczego nie poświadcza ponad ten fakt, że się go kupiło.
@Jarek_P Aha... no nieźle, to chyba ogarnę w swoim zakresie jeżeli się okaże , że nie odzyskam ligitymacji. Coś mam problem ze znalezieniem komisji jedynie znalazłem ewentualne centrum szkoleniowe które to przeprowadzało. :(
@Jarek_P: Poświadcza to, że umiesz i się na tym znasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co w sądzie jest dość prostym sposobem na udowodnienie winy pracownika, bo ten mając w papierze "instalacje powyżej 1kV" nie powie: "nie umiałem, nie wiedziałem, nie znam się" ( ͡ ͜ʖ ͡)
P.S.
Nie ma uprawnień SEP.
@styczu: Nie jestem pewien, czy nie da się tego załatwić
@styczu: jak ogarniasz tematy zawarte w takim kursie (czyli w zasadzie podstawy bezpieczenstwa instalacji) to kurs jest tylko spotkaniem rozrywkowym.
Jak nie ogarniasz tematu - to kurs nijak ci nie pomoże (praktycznie, bo pomoże ci zdać egzamin SEP - ale to i tak bezużyteczny papierek wtedy).
Jak będziesz potrzebował, w sensie "twoja firma sobie wymyśli, że potrzebujesz" SEP - to cię firma wyśle, i sfinansuje to.
Ogólnie ten sep 1kV to
Poświadcza to, że umiesz i się na tym znasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kozi966: taka jest teoria. Praktyka zaś, której wielokrotnie byłem świadkiem jest taka, że uprawnienia SEP zdają bez problemu ludzie bez nawet cienia wiedzy w temacie, a kurs, który wcześniej odbywają już od dawna ma znaczenie czysto symboliczne i niczego nie uczy.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jak by to potem wyglądało w sądzie przy
@Jarek_P: Wygląda w sądzie to tak, że masz papier to znaczy, że się znasz. Tak samo jak z prawem jazdy, jak spowodujesz wypadek, to nikt się nie pyta "kto Ci wydał ten papier" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak więc prostota zdobycia papieru pozwala na szybkie zarobienie pieniędzy, w związku z dużą odpowiedzialnością, ale małą wiedzą. Co może skończyć się..... wiadomo.