Wpis z mikrobloga

Mireczki,
w najbliższej przyszłości planuje złożenie pc-ta. Zestaw jaki sobie wykminiłem to:

MSI B450 Tomahawk
AMD Ryzen 7 2700x
Zotac GeForce GTX 1070 Ti Mini
G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (wstepny wybór, duzo bedzie zalezec od ceny;na pewno 16GB i 3200MHz)
Toshiba P300 1TB
ADATA 256GB SATA SSD Ultimate SU800 M.2 2280
SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold
Obudowa nieznana

Nie jestem ekspertem wiec chce poznać zdanie innych osób bardziej obeznanych w temacie niż ja.
Dodam, że komputer nie ma być tylko do gier, planuje zacząć nim zarabiać. Celowo wybrałem Ryzena, który jest zdecydowanie bardziej wielozadaniowy niż Intel dający kilka-klikanascie FPS więcej. Nie planuje nic podkręcać w zestawie.
Pytania jakie mam:
1. Co sądzicie ogólnie o zestawie, czy jest to dobra propozycja?
2. MSI B450 Tomahawk...
a)Słyszałem ze ma jakieś problemy z PBO czy to również wpływa na tego automatycznego boosta 2700x?
b)Zastanawiam się czy ta płyta może nadawać się pod 3 generacje ryzenow? Troche gdybanie, ale co sadzicie?
3. Karta graficzna. Warto kupować nową ? A może używkę? Jakie jest ryzyko przy kupnie z wtórnego rynku?

#komputery #pcmasterrace
  • 8
@t0maszu: mam bardzo zbliżony zestaw (ryzen 1700) upchnięty w niewielką obudowę ITX - wszystko jak najbardziej ok.
3) używkę, ale producenta oferującego faktycznie działającą gwarancję, np zotac (5 lat po rejestracji), palit.
@t0maszu: obawiam się że niestety nie "Roszczenia z tytułu przedłużonej gwarancji winny zostać zgłoszone przez pierwotnego nabywcę...", więc w przypadku jakiegoś kuku, niestety będziesz musiał męczyć poprzedniego właściciela, tutaj więcej