Wpis z mikrobloga

cofnąć do początków programowania

Chodzi o obecny rynek a nie kiedys


@Kapik356: ¯\_(ツ)_/¯

To tak nie działa, że wybierasz język albo technologię według rynku i wygrywasz życie... A powiedziałbym że wręcz przeciwnie, bo taka strategia do prosta droga do skundlenia się za pieniądze.

Najważniejsze to zająć się tym, co się lubi robić i nauczyć się to robić naprawdę dobrze. I przy współczesnym ssaniu na rynku to wystarczy - przykładowo jeśli ktoś
@ppawel: Ja to czuje się rozdarty miedzy java a c#, bo z jednej strony jakoś c# mi przypadł bardziej do gustu z drugiej Java i jej cała popularność, a w dodatku jak cos w niej pisałem to nie była taka zła, aa i na uczelni c# to moge z niego dobrze się podszkolić
@Kapik356: Polecam Ci C#, przyszłościowy wybór. Ja programowałem w wielu językach i pod względem składni najbardziej przypadł mi do gustu właśnie C#. Ofert pracy jest pełno, jest aktywnie rozwijany, możesz pisać aplikacje webowe i desktopowe, które działają na wielu platformach. Jeżeli kiedyś będziesz chciał nauczyć się programowania funkcyjnego, to znając .NET łatwiej Ci będziesz przejść do F#.
@g500s: Universal Windows Platform umożliwia pisanie wieloplatformowych aplikacji desktopowych (ale tylko na systemach Windows), Microsoft planuje w najbliższym czasie (może nawet w tym roku) przenieść UWP, WPF oraz Windows Forms na .NET Core, dzięki czemu będzie można pisać w C# desktopowe apki na np. Linuxa. A od lat można było pisać je przy pomocy Mono.
@g500s: Faktycznie, strasznie myląca jest ta informacja. Dzięki za poprawienie. Przeniosą WPF i inne na .NET Core, ale przez dodanie "Windows Desktop Packs" nie będą one wspierane np. na Linuxie. Więc jeżeli chodzi o desktopowe aplikacje na Linuxie to pozostaje Mono.