Wpis z mikrobloga

Mój krewny Feliks Jachman. Urodzony w 1900 roku w Łodzi. Od najmłodszych lat zaangażowany w walkę o Polskę. Będąc uczniem szkoły powszechnej, działał na rzecz PPS-Frakcji Rewolucyjnej, przemycając broń. W wieku 16 lat, pod pseudonimem „Lech” został członkiem Polskiej Organizacji Wojskowej.

Po osiągnięciu pełnoletniości i odzyskaniu przez Polskę niepodległości, w listopadzie 1918 roku zaciągnął się do Wojska Polskiego. Brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej i walkach o Lwów.

Zginął z rąk enkawudzistów w Katyniu w kwietniu 1940 roku.

#100latniepodleglosci #niepodleglosc #historia #historiajednejfotografii #genealogia
alan-jakman - Mój krewny Feliks Jachman. Urodzony w 1900 roku w Łodzi. Od najmłodszyc...

źródło: comment_PxGMCfuYHOqvCc38oEwJHJdNU1JIymuh.jpg

Pobierz
  • 18
@alan-jakman: wygląda gość jak prawdziwy #!$%@?. Zawsze zastanawiało mnie czemu skoro wyrżnęli nam samych takich gości z jajami w Katyniu ci szli na rzez tak samo jak żydzi w obozach ( z tym że jedni byli zawodowymi żołnierzami a drudzy zwyczajnymi ludźmi) . Czemu tak to wyglądało? Muszę gdzieś doczytać
@BudkaStonogi: Prawactwo to jednak stan umysłu XD . PPS Frakcja Rewolucyjna za cel obrała sobie walkę o niepodległą, demokratyczną Polskę. I w ogromnej mierze właśnie dzięki takim ludziom powstała II RP. Jaki był wkład prawactwa w demokratyzację II RP? Zabójstwo pierwszego polskiego prezydenta. I kto tu jest bandytą?
@maximus87: XD jesteś debilem, albo kompletnie nie znasz historii Polski.
Zacznijmy od początku, kto założył KNP, który przez ententę uważany był za jedyną i legalną reprezentację Polski na arenie międzynarodowej, dzięki komu powstała armia polska we Francji, czy to nie przypadkiem dzięki temu prawactwu?
Kto przez 5 godzin tłumaczył komisjom państw zwycięskich dlaczego polska ma odzyskać niepodległość, czy to nie był brzypadkiem Dmowski xdddd

PPS Frakcja Rewolucyjna za cel obrała sobie
Zastanawia mnie co kierowało Polakami podczas Powstania Warszawskiego, skoro wszyscy dobrze wiedzieli co robili sowieci w 1939/41, a także przed wojną z Polakami w ZSRR.

Mówię oczywiście o zludnych nadziejach że sowiety pomogą wyzwolić Warszawę.


@Smieszek_Poza_Kontrolo: Wydaje mi się, że chodziło tutaj o wyzwolenie Warszawy i przyjęcie Sowietów w wolnej stolicy. Miałoby to pokazać, że to nie oni nas oswobodzili.