Wpis z mikrobloga

Dwa dni temu napisałem krótki wpis, zatytułowany Alternatywna rzeczywistość wykopu.. Traktował on o tym, jak wykop ochoczo łyknął historyjkę "redakcyjnej koleżanki" z portalu kobieta.wp.pl o imieniu Malina.

W skrócie, pani Malina miała mieć problem z zaszczepieniem swojego dziecka z powodu braku szczepionek. Mieli za to odpowiadać "antyszczepionkowcy", którzy, jak sama ich nazwa wskazuje, ruszyli gromadnie do przychodni, gdy usłyszeli w mediach głównego nurtu o kilkunastu zachorowaniach w całym kraju. Logiczne.

Okazuje się, że życie pani Maliny nie jest usłane różami. Jak nie antyszczepionkowcy, to... seksizm wśród dzieci.

''Po jakiś 20 minutach gry, okrzyków: daj młodemu też! jednen z nich podszedł do mnie i zapytał: - Jak chłopiec ma na imię?
- To jest dziewczynka i ma na imię Zoja – powiedziałam. Wryło go. Zmyliła go krótka fryzura i bluza Legii, w której była Zojka. Był przekonany, że gra z chłopakiem. Już ani razu nie podali jej piłki. Przestali się z nią bawić. Miłego dnia Dnia Feministek!'' - kończy Malina.

Swoją historię poprzedza taką uwagą: ''Już wszyscy jesteśmy zmęczeni słowem feminizm. Czasem w rozmowach z przyjaciółkami uznajemy, że nie jest tak źle, że faceci też mają ciężkie czasy, że #metoo i Czarne Protesty to były skuteczne akcje, i że głowa do góry, będzie tylko lepiej. I wtedy dzieje się to'' - stwierdza.

https://kobieta.wp.pl/jej-corka-chciala-pograc-w-pilke-z-rowiesnikami-nie-udalo-sie-bo-jest-dziewczynka-6314386519267457a

No jak tam, wykopiecie na główną kolejną historyjkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#szczepienia #szczepionki #antyszczepionkowcy #fakenews #bekazlewactwa
RozzuchwalonyAntyszczepionkowiec - Dwa dni temu napisałem krótki wpis, zatytułowany A...

źródło: comment_t7HzQS5hnGP58UHHEKql7mQEVEZcOj1g.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach