Wpis z mikrobloga

  • 217
Chciałbym podziękować wszystkim dzielnym i uczciwym policjantom, którzy zdecydowali się nadal pełnić swoje obowiązki nie uginając się pod presją kolegów i nie biorąc lewego zwolnienia L4. Wiem jak bardzo jest to dla Was trudne, bo skazani zostaliście na ostracyzm ze strony kolegów, a i pracy macie aktualnie 10 razy więcej. Dziękuję jako zwykły obywatel, chcę na ulicach policjantów dla których mimo kiepskich warunków ta służba jeszcze cokolwiek znaczy, a drugi człowiek jest ważny. Państwo bez policji nieistnieje. Mam nadzieję, że 11 listopada uda się zabezpieczyć marsz.
Chwała Wam Dzielni Policjanci!
#policja #wydarzenia #przemyslenia #marszniepodleglosci
DeXteR25 - Chciałbym podziękować wszystkim dzielnym i uczciwym policjantom, którzy zd...

źródło: comment_z0FWzRIZ6hmOlNMokbK5UhFxF6nOrpBX.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeXteR25 również niesamowicie szanuje tych policjantów, którzy obecnie pełnią służbę. Mam nadzieję, że przy awansach ich przełożeni to docenią. Szkoda tylko, że jest ich tak mało.
  • Odpowiedz
  • 8
@Pan_M-------u Jeśli pieniądz byłby dla nich najważniejszy to pewnie dawno byliby na zwolnieniu albo w innej pracy. To jest zawód, który wykonywać się powinno przede wszystkim z wewnętrznej potrzeby, trzeba się do niego nadawać. Zarabiać oczywiście powinni godnie i walczyć o to, tylko nie kosztem zwykłych ludzi, którym mają służyć.
  • Odpowiedz
To jest zawód, który wykonywać się powinno przede wszystkim z wewnętrznej potrzeby, trzeba się do niego nadawać.


@DeXteR25: Ludzie w większości są wyprani z ideałów. Nie znajdziesz wystarczającej ilości idealistów, żeby wypełnić nimi szeregi służb mundurowych. Jedyne, co można zrobić sensownego, to odpowiednio dowodzić, odpowiednio płacić i odpowiednio doceniać takich ludzi, wtedy nawet zwykły Rysio będzie wykonywał swoją pracę właściwie.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Kim? Świeżakami, którzy jeszcze głosu nie mają? Komendantami i innymi funkcyjnymi, których awanse są uzależnione od postawy w takich sytuacjach? Biurwami zakopanymi na co dzień w papierach?
Na pewno są idealiści. Ale jest ich znacznie mniej, niż Ci się wydaje.
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: Myślę, że są często uczciwymi policjantami dla których lewe L4 to łamanie prawa i nie mogliby się pogodzić by nie iść do służby w tak trudnym okresie patrząc jak bandyci robią co chcą. Dla mnie to właśnie policjanci.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Widzisz, ja z kolei się nie dziwię, że w końcu żyłka im pękła. Zarobki mają takie sobie, przywileje emerytalne mocno zredukowane, w strukturach wyżej pewnie jeszcze sporo betonu. Młodzi nie chcą przychodzić do takiej pracy albo szybko rezygnują, więc jest sporo wakatów. A wakat to nie tylko wyraz w tabeli, to też robota, którą musi wykonać ktoś z innej rubryki.
Więc masz do kupy - zarobki, mobbing, przeciążenie pracą.
  • Odpowiedz
  • 5
@moonamur ci w biurach to nie powinni być nazywani funkcjonariuszami tylko pracownikami policji. Co to za funkcjonariusz co bandytów na zdjęciach ogląda?
  • Odpowiedz
@DeXteR25: oczywiście super ze ci policjanci pełnia dalej swoją służbę, ale jeżeli pomimo dolegliwości zdrowotnych pełnia służbę to tak naprawdę w dalekiej perspektywie szkoda i sobie i spoleczenstwu.

Jeżeli rząd sie nie ugnie i nie przeprowadzi reform mających spowodować ze służba będzie atrakcyjna dla nowych kandydatów to prawda jest taka, ze takie sytuacje bedą niestety dużo częstsze.
  • Odpowiedz
To jest zawód, który wykonywać się powinno przede wszystkim z wewnętrznej potrzeby, trzeba się do niego nadawać.


@DeXteR25: "Sorry synu, w tym roku wakacji nie będzie. Sorry żono, randka odwołana, anulowali mi urlop, poza tym za 2200 to zaszaleć nie można"

Super wewnętrzna potrzeba bulwo.
  • Odpowiedz
@Gluptaki wiem jak ten kraj działa, a raczej jak ta "sluzba" działa. Ale komendanci i wyżsi stopniem, którzy musieli patrolować ulice w zastępstwie tych co się pochorowali moga o tym pamiętać przez jakiś czas.
  • Odpowiedz