Wpis z mikrobloga

Chciałbym podziękować wszystkim dzielnym i uczciwym policjantom, którzy zdecydowali się nadal pełnić swoje obowiązki nie uginając się pod presją kolegów i nie biorąc lewego zwolnienia L4. Wiem jak bardzo jest to dla Was trudne, bo skazani zostaliście na ostracyzm ze strony kolegów, a i pracy macie aktualnie 10 razy więcej. Dziękuję jako zwykły obywatel, chcę na ulicach policjantów dla których mimo kiepskich warunków ta służba jeszcze cokolwiek znaczy, a drugi człowiek jest ważny. Państwo bez policji nieistnieje. Mam nadzieję, że 11 listopada uda się zabezpieczyć marsz.
Chwała Wam Dzielni Policjanci!
#policja #wydarzenia #przemyslenia #marszniepodleglosci
DeXteR25 - Chciałbym podziękować wszystkim dzielnym i uczciwym policjantom, którzy zd...

źródło: comment_z0FWzRIZ6hmOlNMokbK5UhFxF6nOrpBX.jpg

Pobierz
  • 33
To jest zawód, który wykonywać się powinno przede wszystkim z wewnętrznej potrzeby, trzeba się do niego nadawać.


@DeXteR25: Ludzie w większości są wyprani z ideałów. Nie znajdziesz wystarczającej ilości idealistów, żeby wypełnić nimi szeregi służb mundurowych. Jedyne, co można zrobić sensownego, to odpowiednio dowodzić, odpowiednio płacić i odpowiednio doceniać takich ludzi, wtedy nawet zwykły Rysio będzie wykonywał swoją pracę właściwie.
@DeXteR25: Widzisz, ja z kolei się nie dziwię, że w końcu żyłka im pękła. Zarobki mają takie sobie, przywileje emerytalne mocno zredukowane, w strukturach wyżej pewnie jeszcze sporo betonu. Młodzi nie chcą przychodzić do takiej pracy albo szybko rezygnują, więc jest sporo wakatów. A wakat to nie tylko wyraz w tabeli, to też robota, którą musi wykonać ktoś z innej rubryki.
Więc masz do kupy - zarobki, mobbing, przeciążenie pracą. Pewnie
@DeXteR25: oczywiście super ze ci policjanci pełnia dalej swoją służbę, ale jeżeli pomimo dolegliwości zdrowotnych pełnia służbę to tak naprawdę w dalekiej perspektywie szkoda i sobie i spoleczenstwu.

Jeżeli rząd sie nie ugnie i nie przeprowadzi reform mających spowodować ze służba będzie atrakcyjna dla nowych kandydatów to prawda jest taka, ze takie sytuacje bedą niestety dużo częstsze.
To jest zawód, który wykonywać się powinno przede wszystkim z wewnętrznej potrzeby, trzeba się do niego nadawać.


@DeXteR25: "Sorry synu, w tym roku wakacji nie będzie. Sorry żono, randka odwołana, anulowali mi urlop, poza tym za 2200 to zaszaleć nie można"

Super wewnętrzna potrzeba bulwo.
@Gluptaki wiem jak ten kraj działa, a raczej jak ta "sluzba" działa. Ale komendanci i wyżsi stopniem, którzy musieli patrolować ulice w zastępstwie tych co się pochorowali moga o tym pamiętać przez jakiś czas.