Wpis z mikrobloga

Gorsze dzieci

Portale medyczne donoszą, że w ciągu najbliższych dni ma zostać zatwierdzony kalendarz szczepień na kolejny rok. Narzucone przez urząd ministra Jarosława Pinkasa zmiany obowiązkowego kalendarza szczepień na 2019 rok:

– przesunięcie szczepienia MMR (odra, świnka, różyczka) z 10 na 6 rok życia (a wiec ma być podane razem z czterema innymi dawkami zwiększając ryzyko NOP)
– obowiązkowe szczepienie na rotawirusy dla niemowląt
– rozważane jest obowiązkowe szczepienie HPV dla 11-letnich dziewcząt ( z zalecania szczepionki wycofał się rząd japoński po zbiorowym pozwie jej ofiar)
– łaskawie szczepienie BCG (mimo zapowiadanemu pozwu zbiorowego o powikłania tej szczepionki) ma być przesunięte na ostatni dzień pobytu noworodka w szpitalu

http://stopnop.com.pl/gorsze-dzieci/

#szczepienia #szczepionki #antyszczepionkowcy #zdrowie #medycyna #neuropa #libertarianizm #4konserwy

A już jutro przybliżę wam dalsze przygody redaktorki Maliny z portalu kobieta.wp.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
@RozzuchwalonyAntyszczepionkowiec: No to teraz skoro juz oficjalnie zostaliśmy szczepionkowym, korupcyjnym skansenem, będziemy mogli się w 2019 roku pochwalić, że jako jedyni na świecie dajemy noworodkom 3 szczepionki w 1 dobie (lub dniach) życia. Brawo, przegonimy nawet Bułgarię. Kuźwa rotawirusy najbardziej bezsensowna i nieskuteczna szczepionka z możliwych. W kolejnych latach czekają nas kolejne kontrowersje - obowiązkowa szczepionka na HPV (powikłania poszczepienne w Danii i Japonii zakończone protestami rodziców - szczepionke wycofano) oraz
@nontepeto: jakaś konsultant mówiła, że tak by zrobili gdyby nie organizacyjne względy dla których szczepienia w szpitalu lepsze, pytanie czy gdyby tak było, to samo byś napisał?
@nocere: Ja zadałem raczej konkretne pytanie, choć nie w prost: czy kalendarz szczepień jest układany na podstawie losowych wyników rzutu kostką, czy raczej ma naukowe podstawy.
Nie wiem jaka konsultant, komu i co mówiła i, szczerze mówiąc, jakoś mnie to nie obchodzi.
@nontepeto: nie jest układany losowo, dlatego pytam się Ciebie dlaczego uważasz, że Bez znaczenia kiedy, ważne że szczepią" - jak duże uznajesz w tym przypadku wahania tego kiedy?
@nocere: W sumie to czcze gadanie na skopiowanym ze STOPNOP tekstem, który nie jest do końca zgodny ze stanem faktycznym. Zgodnie z komunikatem GIS: "Szczepienie noworodków przeciw GRUŹLICY powinno być przeprowadzone przed wypisaniem dziecka z oddziału noworodkowego." To właściwie zamyka temat 3 dni, z resztą 3 miesięcy także. Nikt w sumie niczego nie przesunął a zmiana jest kosmetyczna.
Nie wiem kto to ustala a ja swoje dzieci szczepiłam zawsze szczepionkami pełnokomórkowymi i to własnie w/g kalendarza szczepień. I za każdym razem słyszałam ze niby coś jest nie tak..Więc wydaje mi się ze i teraz zbyt przesadzamy i martwimy się na zapas.