Wpis z mikrobloga

#wakacje #podroze #finanse #prawo
Mirki czy jesteście w stanie mi powiedzieć czy to jest normalne, czy to ze mną jest coś nie tak?

W skrócie, byliśmy na wakacjach z #itaka (czerwiec), mieliśmy dobę opóźnienia na lotnisku i od tego czasu próbujemy coś odzyskać za stracony czas/nerwy (°°

400 Euro na głowę od przewoźnika mamy "obiecane" o ile wcześniej nie upadnie i nic nam ostatecznie nie wypłaci, ale nie o tym...

Itaka pisze: Po przeanalizowaniu sprawy, przyznana została rekompensata w postaci zwrotu kosztów niewykorzystanych świadczeń hotelowych, zgodnie z poniższą kalkulacją:

4588 PLN (cena całkowita rezerwacji) – 2926 PLN (koszt przelotu dla 2 osób) = 1662 PLN (cena świadczeń hotelowych); 1662 : 6 = 277 PLN/rez.

Kiedy na fakturze są zupełnie inne liczby i za noc wychodzi nam nie 277 PLN/rez., a 3658:6= 609,66 zł.

Po odwołaniu dostaliśmy informację:

Itaka pisze:Uprzejmie wyjaśniamy, że w skład ceny podstawowej ( 3658 PLN w przypadku Pana
rezerwacji) wchodzi koszt świadczeń hotelowych wraz z przelotem bez dopłat (lotniskowej - 200
pln/os, transportowej - 190 pln/os, za wylot z portu - 60 pln/os).

Jaki prawem ewentulanie w jakim celu, Biuro Podróży wrzuca w koszt zakwaterowania, koszt przelotu? Czy to temat na jakąś #afera?
Verzali - #wakacje #podroze #finanse #prawo 
Mirki czy jesteście w stanie mi powiedz...

źródło: comment_ag4SHApcnInkNImBARvwlGQc6Xz7tUeg.jpg

Pobierz
  • 5
@Verzali: sorry że trochę offtop, ale ciekawi mnie co się robi w takich sytuacjach. Kiedy nastąpiło opóźnienie, to znaczy była jakaś przesiadka pomiędzy miejscem wylotu/przylotu?
Co robiliście przez ta dobę, jakiś pokój hotelowy wynajeliście czy na lotnisku? Czy podczas takiego opóźnienia, działasz na własną rękę, czy kontaktujesz się z liniami/biurem i oni rozwiązują sytuację noclegu?

Ta doba całkowicie rozwaliła Twoje wakacje czy zmieniła datę powrotu o jeden dzień więcej?
@caribbean opóźnienie było na Chopina, ogólnie była straszna afera na lotnisku ale to bym musial całą rozprawkę tutaj pisać. Najpierw jakieś 6h spędziliśmy na lotnisku czekając na info od przewoźnika. W tym czasie Grażyny szalały, Janusze krzyczały nic nowego. Kilka minut przed 23 dali nam info, że mamy biec do hotelu obok lotniska (5* także chociaż to ( ͡º ͜ʖ͡º)) bo do 23 jest tylko kolacja (
Jaki prawem ewentulanie w jakim celu, Biuro Podróży wrzuca w koszt zakwaterowania, koszt przelotu? Czy to temat na jakąś #afera?


@Verzali: moze zwykla pomylka. Twoj dokument jest wiazacy i to na jego podstawie powinni ci zwrocic pieniadze.

EDIT: ale oczywiscie w takim wypadku jak napisalem zwrot za opozniony lot nie powinien ci przyslugiwac. Albo jedno albo drugie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Verzali: I jak rozwiązała się sytuacja?

U mnie też zaproponowali śmiesznie mało, 206zł zwrotu za całą rezerwację.
Tylko u Nas nie zaoferowali hotelu tylko trzymali całą noc na lotnisku.. ;)
Itaka dala jakieś śmieszne 200 zł na głowę ;) w międzyczasie SmallPlanet ogłosiło upadłość i już nawet nie liczę na te 400 euro, bo jesteśmy ostatni w kolejce wierzycieli... Mają długi w Orlenie, poczcie polskiej itp. ULC ostatnio wysłało list z pol roku temu że trwa sprawa... Także dla mnie temat umarł :(