Wpis z mikrobloga

Mirki z #remontujzwykopem #remont #wystrojwnetrz #budownictwo #hydraulika, mam pytanie.

Kupiłam mieszkanie z taką kabiną prysznicową. Mega nie podoba mi się ten plastikowy/akrylowy brodzik i chciałabym się go pozbyć.
Co mogę zrobić? Myślałam nad zrobieniem odpływu bezpośrednio w podłodze i położeniu kafelek, ewentualnie mógłby zostać ten murek, o ile można go fajnie wykorzystać.

Budżet jest raczej niewielki i musimy to ogarnąć w miarę szybko.
savanna - Mirki z #remontujzwykopem #remont #wystrojwnetrz #budownictwo #hydraulika, ...

źródło: comment_j4WGTZ1tmAjl8k12tfVMvWrSLpjQnubr.jpg

Pobierz
  • 16
Budżet jest raczej niewielki i musimy to ogarnąć w miarę szybko.


@savanna: No to powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Popieram post wyżej - ta łazienka jest do skucia do całkowitej kasacji, wyprostowani ścian i zrobienia na nowo.

PS: Włączenie kanalizacji twojej łazienki do pionu może być tak wysoko, że odpływ liniowy może okazać się niewykonalny.
@johnmorra: @savanna: zależy jak nisko jest podejście do pionu. Odpływ liniowy można założyć jeżeli można zejść z syfonem około 6-7cm poniżej poziomu podłogi. Jeżeli masz odpływ w ścianie to można spróbować tam położyć odpływ liniowy ale ścienny. Generalnie temat dosyć ciężki. Jezeli mieszkasz w bloku to bez dużego kucia się nie obejdzie
@blogger: nie powiedziałam nigdzie, że ma być w jeden dzień i za darmo ¯\_(ツ)_/¯ łazienka będzie robiona, bo i ściany i podłogi są do przerobienia, wszystkie sprzęty też nowe, ale tu konkretnie chodzi o pomysł, co zrobić z tym brodzikiem, bo nawet jeśli go całkiem skuję to co potem?
@chwed: mieszkanie jest bliźniakiem, nie mam mieszkań nad i pod sobą. Cała łazienka była dobudowywana ok 15 lat temu.
Chodzi o
a co mogę poprawić potem


@savanna: No ścian sobie potem nie wyprostujesz choćbyś na głowie stawała. IMO nie ma sensu teraz tego picować z wierzchu, bo i tak będzie trzeba prędzej czy później wygolić to do zera...

Cała łazienka była dobudowywana ok 15 lat temu.


@savanna: Myślałem że takie krzywizny ścian to się w połowie lat 90' już skończyły.

instalacje są w porządku i na razie musi to wystarczyć.


@
@savanna: Polecam brodziki z konglomeratu, niezniszczalne, nic nie skrzypi i nawet jak woda kapie na brodzik to nie ma takiego dudnienia. No i przede wszystkim jest cieplutki i milutki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@blogger: myślałam, ale tam jest za mało miejsca, żeby zrobić to wzdłuż krótszej ściany, sama łazienka jest malutka. Gdybym chciała zamieniać miejscami toaletę i umywalkę żeby się wanna zamieściła to wątpię, że byłoby szybciej i taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) remont mogę zacząć od końca listopada a w obecnym mieszkaniu umowę mam do końca grudnia, więc wolałabym zdążyć i ten prysznic już mieć xd
@savanna podwójna robota. Nie ma to najmniejszego sensu, bo najlepiej zaplanować co się tam chce wstawić i zrobić całą łazienkę jednym rzutem.
@RoBee: czyli co, lepiej będzie wszystko skuć, ściany wyprostować, cały prysznic wywalić i wtedy kłaść nowe płytki, malować i kupić jakąkolwiek kabinę, bez kombinacji? Ze względu na mały metraż na pewno będzie prysznic w tym miejscu.
@savanna nie ma sensu ruszać tego prysznica bez prostowania ścian i posadzek. Skoro to nie w bloku to można zrobić później odpływ liniowy... Ale ja go osobiście nie polecam. Fajnie, że nie ma progu ale woda po płytkach nie spływa tak dobrze jak po brodziku i po prostu zostają włosy i inne brudy. Moim zdaniem jakiś niski brodzik lepszy, duży wybór w zależności od budżetu. Unikalbym kabin otwieranych na zewnątrz bo woda