Wpis z mikrobloga

@4kroki @Slonx @prawa_reka_sorosa

Zabranianie rasistom, ksenofobom, homofobom itp. wygłaszania swoich poglądów, to zwyczajne odebranie im prawa do bycia głupim - to z kolei prowadzi do gromadzenia się tych frustracji w ich umyśle, potem ci ludzie zbierają się w grupki, i wtedy to zaczyna być problemem - zamiast mieć jednego gościa, z którym mógłbyś porozmawiać i wyprowadzić go z błędu, masz grupę ludzi, którzy są już tak w-------i, że im
  • Odpowiedz
Na jakiej podstawie ktoś decyduje, co mnie obraża bardziej, lub mniej? W jaki sposób jest to mierzalne?


@ruszka: Naprawdę potrzebujesz jakiejś większej filozofii do stwierdzeń typu: "trzeba zabić k---a tych ludzi" albo "żydzi do gazu!"? Tak trudno określić ci czy jest to mowa nienawiści?
  • Odpowiedz
@waro:

Tak trudno określić ci czy jest to mowa nienawiści?


Nie mam żadnego problemu z określeniem co jest mową nienawiści, a co nie - z kolei Ty masz ewidentnie problem z czytaniem ze zrozumieniem, skoro takie wnioski wysunąłeś na podstawie mojej wypowiedzi.
  • Odpowiedz
uznawania każdej negatywnej wypowiedzi niezgadzającej się z naszymi poglądami za mowę nienawiści. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Karbon315: owszem, ale w jaki sposob zaprzecza to zakazowi krzyczenia np. Zydzi do gazu? Owszem sa grupy ktore przeginają, ale czemu od razu cala idee trzeba wywalic?
  • Odpowiedz
@Slonx: Tzn. że obiektywny obserwator spokojnie może powiedzieć, że w tym miejscu w tej kwestii wolność jest lub jej nie ma.

Nie da się obiektywnie stwierdzić, czy ruchanie się z wszystkimi dookoła jest ok czy nie, ale to, że wsadzanie ludzi do więzienia za słowa nie jest wolnością już tak.
  • Odpowiedz