Wpis z mikrobloga

#ios #apple #iphone

Czy ktoś jest w stanie racjonalnie pomóc po przesiadce z androida na iosa, bo generalnie coraz więcej rzeczy mnie irytuje:

1. Usuwanie ilości "plakietek" z ikon - mam 4685 z gmaila i nie mogę wszystkich na raz odczytać - tym bardziej, że chce aby niektóre zostały nieodczytane i tylko ich ilość chcę znać. W androidzie trzymało się dłużej ikone - wyczyść i liczyło tylko nowe powiadomienia
2. Czy da się jakoś wstawić przecinek lub kropke na stałe w klawiaturze ? przy konfiguracji iosa mam wrażenie, że tak było teraz w wiadomościach i safari tego nie mam...
3. Tryb cichy....... czy naprawdę jedyną opcją ustawienia trybu cichego jest ten przycisk rodem z nokii ? nie da się w iosie tego ustawić? jest nie przeszkadzać ale wtedy powiadomienia w ogóle nie są wyświetlane - chcę po prostu mieć same wibracje bez dzwonka?
4. Dlaczego powiadomienia się nie grupują? mam iosa 12.1 ?
5. Dlaczego mimo trybu "pora spać czy coś takiego" który mam od 23 do 7 rano, od 7 rano nie mam widgetu z pogodą? ma na stałe lokalizacje przypisaną "zawsze"

Dzięki ! :)
  • 16
@kloner:
1. ustawienia > nazwa aplikacji > powiadomienia > plakietki
2. Klawiatura ma inny układ w zależności od tego co piszesz (jak maile to masz @ i . z domysłu). Przyzwyczaisz się
3. Możesz wyłączyć dźwięki z centrum sterowania
4. Może dla tej aplikacji nie masz włączonego grupowania albo nie wspiera tego apka. Ustawia się w tym samym miejscu co 1
5. Gdzie nie masz tego widgetu? Trochę nie rozumiem
@Oastry: @jakuba94:
1. Ale to wyłącza po prostu plakietki, ja chce żeby działały ale po prostu chce zrestatować liczbe tych powiadomień ?
2. Dzięki dwie spacje są ok :-) na przecinek mogliby jeszcze coś zrobić :D
3. Apka Apple skróty ? da się jakoś w centrum powiadomień to zrobić? centrum sterowania ok ale za długa droga - dziennie mam kilka spotkań co chwile takie zmienianie to takie "se"
4. Mowa
@kloner: 5. jak pora spać cię budzi o 7, to wita cię ekranem z pogodą. Widzet na stałe, żeby go bez odblokowywania podejrzeć możesz sobie wstawić na sama górę widżetów i wtedy z zablokowanego ekranu przesuwasz w lewo i jest
@jakuba94: To wiem, ale na YT mają na stałe - przed odblokowaniem faceid. Ok ale rozumiem :-)

Ok, ale największy ból to te plakietki? znalazłem jakąś apkę za 99 centów, bridge clear. Czy oprócz tego nie ma innej opcji ? :-)
@kloner: Przecież tryb cichy ma wibracje standardowo, nic nie zmieniałem i mam. Skoro masz codziennie kilka spotkań to tym bardziej powinieneś docenić ten suwak, w końcu nawet nie trzeba wyciągać telefonu z kieszeni żeby wyciszyć.
@Nocnik123: To mi już działa... tylko plakietki zostały :- ) generalnie przesiadka z androida - na pewno dużo przejrzyściej, wszystko ładniej spasowane (może oprócz dialera, ten mi średnio leży). Ale gesty to po prostu bajka, na note8 miałem oneplus gestures ale to nawet nie połowa tego :- )