Wpis z mikrobloga

@Hamster5: – Tak jak kiedyś chłopi pańszczyźniani byli przywiązani do ziemi, tak dzisiaj kredytobiorcy i walutowi, i złotowi, są przywiązani do mieszkania.
Przeciętny Janusz nie ma pojęcia o spreadach, kursach walut, kredytach indeksowanych/denominowanych to sprzedawca wprowadził go w błąd zachwalając że coś jest tańsze i lepsze, a tak naprawdę nie jest. Już dawno wiadomo że banksterka wprowadzała swoich klientów w błąd. Są na to dowody, świadczą o tym ostatnie wyroki sądów,
@staryalejary11:
@Gr3gor:

Myślę, że jednak cieszy was fakt, że ktoś został oszukany przez bank. Typowa mentalność "Polaka" Nieważne, że wszyscy na tym tracimy, ważne, że Somsiadowi jest gorzej.

A na czym polegał przekręt banków?

W skrócie: bank wpisał w umowę transakcje kupna-sprzedaży walut. Ale nie wywiązał się z umowy i zamiast kupić walutę umawiał się ze spekulantami bez wiedzy klientów na transakcje walutowe FX SWAP.Dotyczy to wszystkich banków udzielających pseudokredytów
marekrz - @staryalejary11: 
@Gr3gor: 

Myślę, że jednak cieszy was fakt, że ktoś z...

źródło: comment_m8Pqo3lMqbmtTI6dQ0mMRBpaCUuFvqlw.jpg

Pobierz
@marekrz: > Weź kredyt w obcej walucie

HUR DUR OSZUKUJO BANKI ZŁE

Nie widzisz że z tego jest beka? mam w dupie co zrobił bank, nie bierze się kredytów w obcych walutach i jest to żelazna zasada. To że wielki pokrzywdzony nie jest na tyle bystry by samemu poszukać informacji tylko uwierzył na słowo "bedzie gut gut" czyni z niego jeszcze większego frajera i nawet mi go nie żal. A teraz
@marekrz: jejciu, ale #!$%@?.

Myślę, że jednak cieszy was fakt, że ktoś został oszukany przez bank. Typowa mentalność "Polaka" Nieważne, że wszyscy na tym tracimy, ważne, że Somsiadowi jest gorzej.


Typowe dla naszej mentalności jest cwaniactwo, a głupota to skutki braku edukacji. Mam w poważaniu i banki (chociaż te powinny dostać solidne kary, a nie uniważnienie umów z kredytobiorcami) i januszy, którzy zostali wykiwani z powodu własnej naiwności (i w części
Całość głupoty polskich cebulaków polega na tym, że przed ostatecznym podpisaniem umowy kredytowej byli informowani i podpisywali dokument informujący że kredyt oparty na walucie obcej może ulec zmianie spowodowanej zmiennym oprocentowaniem opartym na kursie walutowym, które może wystąpić w przyszłości, a teraz mają pretensję, że kurs franka się zmienił co wpłynęło na wartość kredytu. I teraz raptem wszyscy frankowicze chcą pomocy za błedy które sami popełnili.
@staryalejary11:

Pomijam tych wszystkich cwaniaków, którzy w 2004-2008 byli królami życia i kpili z kredytobiorców złotówkowych, chcieli wykiwać banki, a banki wykiwały ich, i z tych to można (a nawet trzeba) się śmiać.


Kto niby kpił? Możesz wymienić jakąś prawdziwą osobę?

My wszyscy wiemy co zrobiły banki, nie zmienia to tego, że ludzie postąpili głupio i nieodpowiedzialnie.


Nie widzę nic nieodpowiedzialnego w tym, że skorzysta się z legalnego produktu jeżeli to
@Gr3gor:

Nie widzisz że z tego jest beka? mam w dupie co zrobił bank, nie bierze się kredytów w obcych walutach i jest to żelazna zasada. To że wielki pokrzywdzony nie jest na tyle bystry by samemu poszukać informacji tylko uwierzył na słowo "bedzie gut gut" czyni z niego jeszcze większego frajera i nawet mi go nie żal. A teraz zapraszam -----> tam masz drzwi.


Żelazna zasada jest taka, że dostawca