Wpis z mikrobloga

@DADIKUL: Zacząłem się interesować świadomym śnieniem bo chciałem się z kimś spotkać we śnie, możesz pytać o co chcesz.
Na początku zaczynasz od zapamiętywania snów; afirmacje pokroju "zapamiętam swój sen" gdy kładziesz się do łóżka (musisz rozumieć sens tej wypowiedzi), dzienniki snów, przypominanie sobie oraz ocenianie swoich marzeń sennych w czasie dnia. Twój mózg musi nauczyć się, że chcesz zapamiętywać swoje sny, są one dla ciebie ważne.
W międzyczasie wyrabiasz sobie
  • Odpowiedz
@DADIKUL: Paraliże senne mamy zawsze podczas zasypiania.
Ale tak, weźmy na przykład technikę WILD, podczas niej tak jakby sam wchodzisz w sen z pełną świadomością. Jeśli podczas wykonywania jej nastąpi paraliż senny to będzie to największa oznaka tego, że jesteś na bardzo dobrej drodze, bo ciało już zasnęło i teraz został tylko rzut beretem do snu.
https://www.world-of-lucid-dreaming.com/wake-induced-lucid-dreams.html

Nigdy nie interesowałem się rzeczami typu OOBE, chciałem tylko jak najwięcej śnić, więc o
  • Odpowiedz
@DADIKUL: OOBE podobno ryje banie ( ͡° ͜ʖ ͡°) świadome śnienie praktykowałem mocno na początku studiów i technikum. Po kilku latach znudziło mnie to jednak. To czego chciałem jest nieosiągalne w nim ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@JeaDay I jak wrażenia? Całkowicie realne odczucia i pełna kontrola nad tym co robisz w śnie? GTA czy jednak bardziej gra fabularna z wytyczonymi ścieżkami?, :D
@imnlee
  • Odpowiedz
@DADIKUL: Samo uzyskanie świadomości to nie wszystko, ważna jest jeszcze wiedza na temat tego jak ten sen kontrolować. W takim przypadku możesz robić sobie co tylko chcesz, w odczuciach nie ma raczej różnic między snem a rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@DADIKUL: to zależy jak zaczynałem byłem fanatykiem zmiany wszystkiego, od rzeczy małych po większe i większe. Potem z czasem lubiłem zmieniać coraz mniej i patrzyć co wymyśli sama podświadomość. Z czasem jednak się bardzo tym znudziłem bo próbowałem zrobić coś zbyt dużego. Ogólnie odzwierciedalnie wielkich obszarów w świadomym śnie z możliwością ruszania się po nim nie jest możliwe. Tzn zaczynasz tracić szczegóły. Widzisz to i się denerwujesz.

OOBE próbowałem ale uciekłem
  • Odpowiedz
@DADIKUL: miewałem paraliże, przy wyjściu parę razy no się obsrałem mocno. Nawet jak wiesz że to nie prawda. Im więcej historii znasz tym bardziej możesz się spodziewać chorego gówna :3.
W OOBE jak dostaniesz paraliżu będziesz słyszał dziwne rzeczy, mój pokój zaczynał żyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie mam jeszcze taki fenomen że często pierwszy sen jest bardzo często LD ale szybko w nim ginę taki mikro
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@JeaDay to chyba podziękuję haha, tym bardziej że kiedyś mocno się wkrecalem w jakieś paranormalne tematy duchy itp. W mojej rodzinie jest parę takich niewyjaśnionych historii. Moja babcia przeżyła kiedyś oobe w trakcie śmierci klinicznej prawdopodobnie, poczuła się źle i położyła się na łóżku i wyleciała że swojego ciała przeleciała do pokoju obok gdzie był mój ojciec wujek i dziadek, potem opowiadala I'm o czym mówili i co robili. Mówiła też że
  • Odpowiedz
@DADIKUL: jest parę takich spraw z OOBE a śmiercią, raz nawet widziałem książkę. Mamę mi dała. Ogólnie pozdrawiam postacie bez twarzy z porannego wstawania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@DADIKUL Świadomy sen to rodzaj snu którego występowanie jest potwierdzenie przez naukę.Pierwszy dokonał tego Keith Hearne w 1975 a niezależnie potwierdził Stephen LaBerge.Paraliż senny u każdego człowieka występuje kilka razy w ciągu nocy i jest to naturalny stan fizjologiczny.

Twoja babcia miała NDE (near death experience).Zazwyczaj jest to bardzo pozytywnie doświadczenie, często zmieniające życie.Pierwszy pisał o tym Raymond Moody w klasycznej książce "Życie po życiu".

Wg. interpretacji wszelakiej wiedzy ezoterycznej i tzw.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Dreampilot babcia stała się bardzo religijna po tym zdarzeniu. czytałem ta książkę chyba kiedyś , taka malutka w jakimś bardzo starym wydaniu. Historie ludzi którzy opowiadali o poprzednich wcieleniach? To ta?
  • Odpowiedz
@abelel: Konsekwencji w jakim sensie? Musiałbyś bardziej uściślić to pytanie.
Wpływ tego rodzaju aktywności na ciało jest raczej niewielki.Jeśli chodzi o LD to są ludzie którzy mają LD każdej nocy spontanicznie, bez żadnego wysiłku z ich strony, z tym się jakby urodzili i oni twierdzą że są czasami niewyspani.Co do OBE to R. Monroe mówił że oprócz zmniejszonego zapotrzebowania na sen (jak u każdego zaawansowanego medytującego) te praktyki nie mają żadnych
  • Odpowiedz