Wpis z mikrobloga

@szczam_na_mlodziez Halloween nie jest dla mnie ważne... W zasadzie uważam je za głupie, nachalne i nieprzystające do polskich realiów (szczególnie wielkopłytowych blokowisk), ale zabranianie zabaw dynią w szkołach to ograniczanie wolności...
I w imię czego?
Bo się jakiejś grupie fanatyków nie podoba, że dzieci się przebierają, że chodzą po domach i zbierają cukierki, bo wszystko im się kojarzy z okultyzmem, szatanem i zwalczaniem ich religii...

A jak się dowiedzą, że #666 to
@pokpok: przeczytaj jeszcze raz, to co napisałeś - ktoś zabronił zabawy z dynią, Pani nie wyjaśniła czy to dlatego, że dziecko ma sobie samo przynieść dynie do szkoły, czy szkoła nie ma warunków aby to potem zutylizować, ale Ty twierdzisz że w ten sposób zabrania się dzieciom przebierać po szkole; jest tu jakaś logika ?
@KakaowyTaboret Część z nich radykałów może i tak robi ale 80% albo i więcej się integruje z Anglikami i bawią się w to święto. Ale nie w Polsce to tylko do kościoła czym predziutko dziecko sobie zrobić i ochrzcić bo rodzina oraz znajomi będą się krzywo patrzeć i od szarlatanów wyzywać. Ehh
@Ford: xD

Czyli uważasz, że Polacy nie bawią się w to święto? xD

Spoko, że z 70% nie chodzi regularnie do kosciola

spoko, ze 75 % katoli popiera in vitro, aborcje, antykoncepcje xD

I jeśli chcesz porównać Polaków w Polsce z Muzułmanami w Wielkiej Brytanii to bez sensu. Bo to dwie różne sprawy. Dla uproszczenia zadam dwa pytania:

a) czy Polacy w UK też bawią się w Halloween?
b) jak wygląda
proste pytanie zadałem, o co chodzi w tym obrzędzie skoro go bronisz, a Ty to strywializowałeś


@szczam_na_mlodziez: nic nie strywializowalem - to nie jest obrzęd tylko zabawa. To tak jakbyś był przeciwko dniu dziecka albo Świętemu Mikołajowi xD chociaż pewnie jesteś po tym co tu wypisujesz
@KakaowyTaboret W 50% się z tobą zgadzam. I tak moje porównaj trochę z dupy jest. Ale przyznasz że u nas wiecznie wszystko be. Jeszcze jedno 70% Polaków w UK których znam się nie bawi w Halloween. Może dlatego że po pracy nikomu się nie chcebawić w wycinanie itp. Nie mowie jak jest w krajach muzułmańskich bo nie byłem dłużej niż jeden dzień. Tak mają święto 30-31.