Wpis z mikrobloga

21/100 Właściciele kotów, którzy są mężczyznami, mają zazwyczaj więcej szczęścia w miłości, ponieważ są postrzegani jako bardziej wrażliwi. Miłośnicy kotów są o 11% częściej introwertykami. Jednak nawet eksperci z Centrum Kontroli Chorób i Profilaktyki przyznają, że największym atutem kotów jest przezwyciężanie uczucia samotności u ludzi. Są najwierniejszymi słuchaczami, a ich radość z powodu powrotu pana do domu pokazuje, że człowiek jest dla nich niezastąpiony i najważniejszy.
Badania naukowców z Uniwersytetu w Miami i w Saint Lois dowodzą, że kot potrafi tak samo wypełnić pustkę i spełnić potrzeby społeczne jak inny człowiek.
„Gdyby zwierzę potrafiło mówić, pies okazałby się niezdarnym paplą, kot zaś zachowałby grację i nie wypowiedziałby ani jednego słowa za dużo” - napisał Mark Twain.

#100kocichciekawostek #ciekawostki #koty #zwierzaczki #cytatywielkichludzi
Pobierz sinusik - 21/100 Właściciele kotów, którzy są mężczyznami, mają zazwyczaj więcej szcz...
źródło: comment_fPkVY95qJVenphQYArhnOMeXF12O1N5B.jpg
  • 1
@sinusik: ja mam takiego psa, że uwielbia się tulić do mnie i ze mną po prostu siedzieć. Nawet jak gdzieś poszedłem z nim to nie chodził po mieszkaniu tylko wskakiwał mi na kolana i leżał cały czas, bo woli być ze mną. Jak mnie nie widział trzy tygodnie to jak wróciłem to przez dwa dni piszczał z radości jak mnie tylko zobaczył. Tak więc pies, jak wychowasz po swojemu przebije nawet