Wpis z mikrobloga

@mamawolf: w witaminę C się nie wierzy, trzeba po prostu wiedzieć jakie są jej właściwości i wpływ na organizm, wtedy będzie można innym to wytłumaczyć. Skoro nie uczyłaś się pilnie matematyki i biologii i nie jesteś w stanie tego rodzinie wytłumaczyć, to się nie dziw, że rodzą się jakieś dziwne legendy. Ludzki umysł nie znosi pustki, każdy brak wiedzy musi sobie czymś wypełnić, a od Ciebie zależy to czy Twoi bliscy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kaijot: jasne, ale żeby powiedzieć że coś nie działa też trzeba mieć na to dowód. Jeśli dowodem jest artykuł przeczytany na jakimś portalu typu wp, to zarówno @mamawolf jak i jej siostry fanki Zięby, są po prostu śmieszne w swoich osądach :D
  • Odpowiedz
@jakop52: trzeba mieć dowód na potwierdzenie tezy. Nie odwrotnie. Inaczej mogę powiedzieć, że właśnie rucha cię oralnie kosmiczny, niewidzialny iluminati. Udowodnij teraz, że tak nie jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym za odrzuceniem tezy o skuteczności witaminy C w leczeniu nowotworów stoi wiedza, którą zdobyła ludzkość. Za potwierdzeniem - filmy z żółtymi napisami na YT. :)
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel: Nawet opis filmiku jest manipulacyjny. Sugeruje ze przyjmowanie witamin niszczy jakies („nie wszystkie” ale jakies) komorki rakowe przy niektorych rodzajach nowotworow, co jest klamstwem i manipulacja materialu źródłowego podanego na koncu. Publikacje z bibliografii na koncu generalnie dowodza, ze prowadzenie zdrowego trybu zycia, przyjmowanie witamin i zdrowe odzywianie pomagaja w leczeniu raka i rekonwalescencji po jego leczeniu.
Co tak naprawde jest dosc oczywiste. Bo dziwne by bylo gdyby chlanie wódy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@efem: @Kaijot: xD nie mieszam się w to czy witamina C leczy raka czy też nie leczy. Po prostu próbuje wam pokazać, że wasze spory są na poziomie wiary. Żaden z was nie przeprowadził żadnych badań na własną rękę. Jedni wierzą w badania zięby jeszcze inni wierzą w badania negujące jego tezę. Teraz argument padnie, że badania, że właściwość. Kiedyś wierzono w układ geocentryczny. A właściwie badania w tamtym czasie
  • Odpowiedz
@jakop52: ale jakie to są badania Zięby? On w zyciu nie przeprowadzil zadnych badan, ze wzgledu na wyksztalcenie mozna tez zalozyc ze brak mu znajomosci metodologii badan, co zreszta udowadnia w swoich pseudointerpretacjach roznych „doniesien naukowych”.
Byc moze okaze sie kiedys, ze witamina C leczy raka, nie mowie ze nie, i chcialbym zeby tak bylo, ale sa lepsze zrodla czerpani wiedzy ja ten temat niz Zieba
  • Odpowiedz
  • 8
@mamawolf znam ten ból i współczuję. U mnie jest jeszcze gorzej - mama wyszukuje coraz to nowe zabiegi (aktualnie jest na etapie lewatywy z własnego moczu) i tłumaczy to chęcią usunięcia toksyn z organizmu. Uważa że to wszystko jest spisek, i kłóci się jeśli próbujesz obalić jakąkolwiek teorię, albo chociaż poprosić o dowód (NO TU PISZĄ NA TYM FORUM, ZE DZIAŁA, A JA LUDZIOM WIERZEM, A DOKTORKOM NIE!!!11)
A najlepsze jak puściłem
  • Odpowiedz
  • 19
@mamawolf ja takich ludzi unikam... kiedys w pracy #!$%@? dostalem, ze wode w czajniku dwa razy zagotowalem xD tez od takiej młodej foliary. Nie odezwalem sie ani slowem do konca jej czasu w firmie xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AdelbertPeel: Nawet opis filmiku jest manipulacyjny. Sugeruje ze przyjmowanie witamin niszczy jakies („nie wszystkie” ale jakies) komorki rakowe przy niektorych rodzajach nowotworow, co jest klamstwem i manipulacja materialu źródłowego podanego na koncu. Publikacje z bibliografii na koncu generalnie dowodza, ze prowadzenie zdrowego trybu zycia, przyjmowanie witamin i zdrowe odzywianie pomagaja w leczeniu raka i rekonwalescencji po jego leczeniu.

Co tak naprawde jest dosc oczywiste. Bo dziwne by bylo gdyby chlanie wódy
  • Odpowiedz