Wpis z mikrobloga

@kultywator: zrób test. Nabierz tego płynnego miodu i lej ciurkiem tak, żeby spływał na środek słoika. Jeśli będzie się robił malutki stożek, to jest ok. Jeśli ciurek będzie jakby wpadał pod powierzchnię, to znaczy, że dodano cukier.
  • 0
@Michail20 tak, w smaku jest bardzo dobry, taki trochę cukierkowy, do herbaty pycha. Moja żona dzięki temu miodowi zasmakowała w miodzie do herbaty tak bardzo, że teraz innego nie chce i namawia mnie do kupna tego kolejny rok.

Inne malinowe miody jakie miałem inaczej smakowały, zdecydowanie mniej intensywny posmak był.
  • 0
@noitakto sprawdziłem, robi się stożek mały.

Ja nie lubię letniej herbaty, więc nie czekam. Wiem, że taki miód jest wtedy bezwartościowy podobno i poza smakiem nic więcej nie daje, ale co poradzę, takie moje uzależnienie ))¯_(ツ)_/¯

Za to zjadam czasem dla zdrowia trochę miodu np. na kanapce lub prosto z łyżeczki.
  • 1
@noitakto z wielu miodów jakie kupowałem ten jako jedyny się tak dziwnie krystalizuje. Co sezon mam tego w szafie trochę, a jednak szkoda by było za wodę z cukrem tyle płacić, nawet jak smaczna. Dzięki za podpowiedź.

Może jakiś pszczelarz jeszcze będzie w stanie wyjaśnić jak to z ta krystalizacją jest :) tu na forum widziałem paru handlujących i udzielających się.
@noitakto

@kultywator: zrób test. Nabierz tego płynnego miodu i lej ciurkiem tak, żeby spływał na środek słoika. Jeśli będzie się robił malutki stożek, to jest ok. Jeśli ciurek będzie jakby wpadał pod powierzchnię, to znaczy, że dodano cukier.


Gawno. To świadczy jedynie o dojrzałości miodu czyli zawartości wody. Ta nie powinna przekraczać 17-19%.